Ir iznākušas jaunas grāmatas

Kontemplācijas ceļi 

Kad, sākot no IV gadsimta, kļuva iespējams būt kristietim, neciešot vajāšanas, Ēģiptes un Tuvo Austrumu tuksnešus piepildīja eremīti, kuri bija nākuši meklēt Dievu vientulībā. Šie neskaitāmie svētie, Baznīcas slava, mums ir garīgo mācību avoti.

Ar laiku tuksnesis tuvinājās cilvēkiem: pilsētu apkaimē tika uzcelti klosteri, pieauga kopienu skaits. Sev raksturīgos vaibstus Rietumu klosterdzīve ieguva no svētā Benedikta, svētā Bruno un svētā Bernarda. To daudzie pēcnācēji, kuri pastāv vēl tagad, mūsdienās attīstās pēc jaunām formām: klosterdzīve ieviešas pilsētā, kur citu vidū arī harizmatiskas kustības rada vietas kontemplatīvai dzīvei.

Kopš Kristus atnākšanas tuksnesis, kur Tēvs cenšas sastapt Savējos, lai ar tiem sarunātos, ir ikviena cilvēka sirds. Jēzus vēlējās, lai to saprastu samariešu sieviete, kurai Viņš atklāja garīgās dzīves visaugstākās virsotnes: “Stunda nāk un ir jau klāt, kad īstie dievlūdzēji pielūgs Tēvu garā un patiesībā. Jo Tēvs tādus meklē, kas Viņu tā pielūdz.” 

Tāpat kā līdzenums veldzējas no upes, kuras avots izplūst no nepieejamiem ledājiem, tā ikvienam kristītajam jāprot veldzēties no kontemplatīvo ļaužu visdziļākajā vientulībā gūtajām atziņām. Tāds ir šīs esejas mērķis: aizvest “klusuma vietā” visus, kuri alkst savienoties ar To, kurš “ņēmis viņos mājvietu”. 

Žozefs Mari PERRENS, izdevējs Dzīvības straumes.

 

Stāsts par svēto Katrīnu Laburē un Dievmātes brīnumaino medaljonu

1830. gadā Dievmāte vairākkārt parādījās kloster­māsai Katrīnai Laburē, lai uzticētu viņai misiju likt izgatavot īpašu medaljonu. Visiem, kas šo medal­jonu nēsās, Dievmāte apsolīja savu aizbildniecību un lielas, žēlastības.

Svētās Katrīnas Laburē dzīvesstāsts liecina par viņas pārsteidzošo labestību, sirsnību un dievbijību un mūs mudina uzlūkot šīs klostermāsas svētumu kā paraugu tam, kā līdz galam uzticēties Dievmātes aizbildniecībai un Visvarenā Dieva žēlastībai.

Izdevējs KALA Raksti

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti