Krustaceļš Rīgas Katoļu ģimnāzijā

Ja pagājušogad Krustaceļa dalībniekiem gājiens bija jāmēro cauri sniegam, šoreiz pavisam īsu brīdi bija manāms lietus. Līdzīgi arī garīgajā dzīvē zem mainīgiem ārējiem apveidiem noris arvien tā pati cīņa , kurā saduras sirdsapziņa un egoisms, gribasspēks un kārdinājumi, spēcinoša lūgšana un padošanās vēlme.
Kristietim svarīga ir personīgā pieredze. Katra ģimnāzijas klase bija meditējusi kādu no Krustaceļa stacijām, lai svinīgajā gājienā to prezentētu. Iedziļinoties konkrētā Jēzus dzīves notikumā, varēja labāk izprast tā nozīmi kopējā pestīšanas vēsturē.
Uz pakalna, kas ir augstākā vieta ģimnāzijas teritorijā, skolēni novietoja līdzi nesto krustu. Emocionāls bija brīdis, viņiem pie tā noliekot lapiņas, kurās solīta atteikšanās no dažādām vājībām. Jēzus, kuram pašam nebija grēku, reiz labprātīgi atteicās no savas dzīvības, lai mums dāvātu pestīšanu. Tāpēc jo svarīgāks ir mūsu ceļš uz katra paša personīgo Golgātu, atsakoties no tā, kas kavē dvēseles glābšanu.
Pēc Krustaceļa skolēni piedalījās Sv. Misē. Tās beigās tika uzstādīts Vissvētākais Sakraments. Cik brīnišķīgs brīdis, kad visa ģimnāzija kopīgi satikās ar Jēzu!
Sakramenta klātbūtnē bija iespējams pieiet pie grēksūdzes. Savukārt klašu grupās notika nodarbības, kurās audzēkņi uzklausīja kristiešu liecības par savu atgriešanos, dzirdēja par piedošanas nozīmi, uzzināja vairāk par Turīnas līķautu un citām nozīmīgām ticības lietām. Visa mācību gada laikā šī bija viena no visskaistākajām dienām Rīgas Katoļu ģimnāzijā. Vienīgi Kungs pilnībā zina, cik lielus pestīšanas augļus tā devusi.
 
Lauris Krolis,
Rīgas Katoļu ģimnāzija
foto:Lauris Krolis 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti