Pāvesta nuncijs noraida eitanāziju

Mehiko, 2008. Gada 11. janvārī (Catholic News Agency):  Šonedēļ preses konferencē Svētā Krēsla nuncijs Meksikā,  arhibīskaps Kristofs Pjērs  (Christophe Pierre) atkārtoti norādīja uz baznīcas negatīvo nostāju eitanāzijas jautājumā, nosaukdams to par uzbrukumu cilvēka dzīvības cieņai un neaizskaramībai.

Pastorālās vizītes laikā Nueva Laredo pilsētā arhibīskaps Pjērs atbildēja uz jautājumiem par Mehiko pašvaldības lēmumu par labu „ nāvei ar cieņu,” kas pauž uzskatus, kuri pielīdzināmi eitanāzijas legalizācijai.

„Cerēsim, ka  Mehiko pašvaldības lēmums  nekļūs par sākumu eitanāzijas vai pasīvās eitanāzijas legalizācijai šajā zemē,” teica nuncijs.

„ Baznīca vienmēr  vispirmām kārtām ir aizstāvējusi cilvēka dzīvības cieņu,” viņš turpināja, „ un iestājusies pret jebkādu to aizskarošu darbību.”

„ Baznīca vienmēr ir teikusi, ka nevienu dabīgu dzīvības norisi nedrīkst pārtraukt, jo tā ir slepkavība,” teica arhibīskaps Pjērs, „  Baznīca neatbalsta cilvēku centienus paātrināt savu nāvi tādēļ, ka dzīvība ir svēta no ieņemšanas līdz dabīgai nāvei. Baznīca neatbalsta arī ārkārtēju pasākumu lietošanu dzīvības pagarināšanai tiem, kas dabīgā norišu rezultātā sasnieguši dzīves beigu posmu.”

„ Esmu nobažījies,”  piebilda arhibīskaps, „ ka šis lēmums ķļūs par eitanāzijas sākumu, tā kā tieksme izbeigt pēdējā stadijā slimo ciešanas, izraisot nāvi, sastopama visā pasaulē.”

Tomēr Viņa Ekselence norādīja, ka šie izteikumi ir tīri doktrinālas dabas un viņam nav bijis nodoma iejaukties  valsts iekšpolitikā, jo tas būtu pretrunā ar viņa kā pāvesta Benedikta XVI pārstāvja statusu.

Tulkots no www.catholicnewsagency.com, ānis Lulle

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti