Rīgas Katoļu ģimnāzijā rekolekciju diena sākas ar Krustaceļu

Neskatoties uz lietaino laiku, nekas nespēja apturēt rosīšanos Rīgas Katoļu ģimnāzijā, lai sagatavotu visu nepieciešamo, dodoties garajā Krusta ceļā. Svarīga ir šī “došanās ceļā” kopā, vienotībā, izprotot lielo Kristus mīlestības upuri, ko Viņš deva cilvēcei caur savām ciešanām.

Krustaceļa maršruts bija no Rīgas sv. Terēzes no Bērna Jēzus kapelas apkārt ģimnāzijas dārzam, apstājoties un meditējot Krustaceļa stacijas, ko bija sagatavojuši vecāko klašu audzēkņi.

Lielo krustu, ko nesa skolnieki, pēdējā Krustaceļa stacijā novietoja vienā no pakalniem. Visi brīdi palika lūgšanā un pateicībā. Sekoja skaists atsacīšanās žests no skolnieku puses: pie krusta pienagloja lapiņas, uz kurām pusaudži bija uzrakstījuši no kādām atkarībām vēlas atbrīvoties un kuras viņi upurēja Jēzum. 

Pēc tam tika svinēta Svētā Mise, kurai sekoja adorācija. Tad pusaudži ar saviem klases audzinātājiem devās kopīgi pārrunāt šodienas notikumus. Vēlāk bija iespēja saņemt Izlīgšanas sakramentu.

Tā viena diena tika pārvērsta pieredzē, ko pusaudži un bērni guva, ejot kopā Krustaceļu un izdzīvojot ticības patiesības, ko piedzīvo ikviens kristietis un šis apliecinājums skan: Jo ar savu svēto krustu Tu esi atpestījis pasauli. 

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti