Sv. Pāvila bazilikā notika Klāras Ļubikas bēru dievkalpojums

Sv. Pāvila ārpus mūriem bazilikā un tās laukumā otrdien sapulcējās vairāk nekā 40 tūkstoši cilvēku no Itālijas un citām Eiropas valstīm, lai atvadītos no Klāras Ļubikas. Bēru dievkalpojumu vadīja Vatikāna valsts sekretārs, kard. Tarčisio Bertone. Tajā piedalījās 16 kardināli, 40 bīskapi un 200 priesteri. Viesu vidū bija Itālijas premjerministrs Romano Prodi un daudzas citas amatpersonas. Bērēs piedalījās Baznīcu Ekumeniskās padomes pārstāvis Martins Robra, pareizticīgo metropolīts Genādijs Zervos, luterāņu bīsk. Kristians Krauze, kā arī ebreju, musulmaņu un budistu pārstāvji. Svinības translēja Itālijas, ASV, Brazīlijas, Francijas, Čehijas, Spānijas un Libānas televīzijas.

Otrā pasaules kara laikā Klāra Ļubika saprata, ka Dievs ir Mīlestība. Kopā ar saviem draugiem viņa nolēma soli pa solim izdzīvot ikdienā Evaņģēliju. Katru, pat ļoti labi pazīstamu Svēto Rakstu teikumu viņa skatīja jaunā gaismā un tas ieguva pavisam jaunu jēgu. Lasot Jēzus vārdus Pēdējo vakariņu laikā: „Lai visi būtu vienoti, kā Tu, Tēvs, manī un es Tevī (…), lai pasaule ticētu, ka Tu mani esi sūtījis”, – Klāra Ļubika un viņas sekotāji saprata, ka šim aicinājumam jākļūst par viņu dzīves mērķi.

Fokolāru kustība nodibināta 1943. gadā. Tajā pārstāvēti dažādi aicinājumi: konsekrētās personas, sauktas par „focolarini”, ģimenes cilvēki, priesteri un bīskapi. Darbības mērķis ir veicināt kristiešu vienotību un ekumenisko dialogu ar citām reliģijām. 141 tūkstotis Fokolāru kustības locekļu darbojas 182 valstīs. Šī ekleziālā institūcija vada daudzus garīgās formācijas un kultūras centrus, rīko dažādus plaša mēroga pasākumus, piemēram, jauniešu festivālu „Genfest”, ģimeņu svētkus „Familyfest”. Fokolāru kustības statūtus Vatikāns apstiprināja 1962. gadā.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti