7. aprīlī notika Rīgas arhidiecēzes priesteru konference

7. aprīlī RGS notika kārtējā ikmēneša Vidzemes diecēzes priesteru konference, kuru vadīja kardināls Jānis Pujats. Tika apspriesti daudzi svarīgi jautājumi, kas skar katehēzes sfēru, turpmākos pastorālās kalpošanas plānus, jaunos projektus. Konferencē ņēma dalību arī viesi: māsa Sofija no Bērniņa Jēzus māsu karmelīšu kongregācijas, Ingrīda Trups-Kalne un Lolita Ērgle.

Priesteru konferencē galvenais jautājums, ko izrunāja bija par katehēzi Baznīcā. Tāpēc arī tika veikti dažadi priekšlikumi, kā to labāk darīt, pēc kādas metodoloģijas. Lai īstenotu auglīgu katehēzes darbu, ir jāizstrādā darba burtnīcas. Šajā reizē I.Trups-Kalne, L.Ērgle un māsa Sofija prezentēja divus materiālu klāstus par Izlīgšanas sakramentu un Euharistiju.

Kā zināms esošais Katehēzes Centrs, kas ir piesaistīts RARZI, izstrādā dažāda veida katehēzes metodes, formas, programmas. Tas viss tiek darīts, lai pilnveidotu katehēzes pasniegšanas veidu. Viešņas dalījās pārdomās par šo katehēzi, ar ko bija saskārušās praksē Lietuvā.

Tika apspriesti vēl sekojoši jautājumi: par Bīskapa vizitāciju datumiem Rīgas arhidiecēzes draudzēs, tika noteikts datums, 25. maijs, pirmajai procesijai Kristus Miesas un Asins svētkos. Laiks vēl tiks precizēts,izvirzīta darba grupa, noteikts priesteru rekolekciju datums jūlija sākumā, tas ir no 1. – 4. jūlijam.

Ikvienam priesterim uzdāvināja jauniznākušo grāmatu ” Vēstules par Vissvētāko”, kura drīzumā būs pārdošanā visās kristīgās literatūras tirdzniecības vietās.

Bīskaps skāra jautājumu arī par alternatīvajām Vislatvijas jauniešu dienām, kuras notiks šogad Aglonā no 13. -15. augustam. Tika prezentēta Jauniešu Dienu programma. Uz Jauniešu Dienām Sidnejā dosies neliela grupa no Latvijas, aptuveni 40 cilvēku sastāvā, kuras vidū būs arī priesteris.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti