Bīskapa kārtā iecelts bijušais Rīgas Garīgā semināra absolvents

Sestdien, 29. martā pāvests Benedikts XVI nominēja Pēteri Herkulanu Maļčuku par Odesas-Simferopoles diecēzes palīgbīskapu. Pētera Maļčuka vārds ir pazīstams arī Latvijas Baznīcā. Viņš ir viens no tiem Rīgas Garīgā semināra bijušajiem audzēkņiem, kas uz studijām bija ieradušies no citām PSRS republikām. Pēteris Maļčuks nebūt nav pirmais no Rīgas Garīgā semināra absolventiem-ārzemniekiem, kas ir paaugstināts bīskapa kārtā. Latvijas Katoliskajai Baznīcai ir iemesls priecāties ikreiz, kad pāvests uztic diecēzes vadītāja pienākumus kādam no tiem priesteriem, kas mūsu zemē ir ieguvuši teoloģiskās zināšanas un garīgo formāciju.

Komunisma gados Baznīcas autoritātes Latvijā uzņēmās milzīgu risku, pieņemot Rīgas Garīgajā seminārā studentus no citām Padomju republikām. Īpašs nopelns šai ziņā pieder mūžībā aizgājušajam kardinālam Julianam Vaivodam.

Jaunieceltais Odesas-Simferopoles palīgbīskaps Pēteris Herkulans Maļčuks ir dzimis 1965. gada 7. jūlijā Moldovas pilsētiņā Sloboda Rashivā. Pēc Rīgas Garīgā semināra beigšanas, 1992. gada 7. jūnijā viņš saņēma priestera svētības. Gadu vēlāk Maļčuks salika mūža svētsolījumus franciskāņu Mazo brāļu ordenī. Būdams franciskāņu mūks, viņš devās papildināt studijas Romas pontifikālajā franciskāņu augstskolā „Antonianum”. Studiju noslēgumā, 1998. gadā Pēteris Maļčuks ieguva doktora grādu garīgajā teoloģijā. No 1998. līdz 1999. gadam viņš bija vikārs Poloņas draudzē, vēlāk pildīja Ukrainas franciskāņu Mazo brāļu ordeņa kustoda, provinciāla un ekonoma pienākumus.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti