Francija: Benedikts XVI apmeklēs Parīzi un Lurdu

12. septembra pēcpusdienā Parīzes pastorālajā centrā, kur agrāk atradās bernardīnu kolēģija, Svētais tēvs tiksies ar zinātnes un kultūras pasaules pārstāvjiem. Starp vairāk nekā 800 viesiem būs arī politisko un sociālo zinātņu akadēmiju vadītāji. Vakarā slavenajā Parīzes Notre-Dame katedrālē Benedikts XVI vadīs vesperu liturģiju. Pēc tam uzrunās katedrāles laukumā sapulcējušos jauniešus.

13. septembra rītā Invalīdu nama esplanādē Svētais tēvs svinēs Euharistiju. Tajā piedalīsies aptuveni 200 tūkstoši ticīgo. Sestdienas pēcpusdienā pāvests ieradīsies Lurdā. Vakarā viņš vadīs tradicionālo rožukroņa lūgšanu un procesiju ar svecēm. Nākamās dienas rītā, pļavā, kas atrodas pie Masabielas grotas, kur 1858. gadā parādījās Dievmāte, pāvests kopā ar franču bīskapiem svinēs Euharistiju. Tās noslēgumā viņš vadīs euharistisko procesiju. Svētdienas pēcpusdienā Benedikts XVI piedalīsies Francijas Bīskapu konferences darba apspriedē, kas tiek organizēta pēc Svētā Krēsla lūguma. Savas vizītes pēdējā dienā, 15. septembrī, pāvests svinēs Svēto Misi slimnieku nodomā. Liturģijas laikā viņš piešķirs Slimnieku svaidīšanas sakramentu. Vakarā atgriezīsies Romā.

Laikraksta «La Croix» korespondente Romā Izabella Gaulmina uzsvēra, ka tā nav Jozefa Ratcingera pirmā vizīte Francijā. Būdams Ticības Mācības kongregācijas prefekts viņš vairākkārt ir apmeklējis šo valsti. Iepazinis franču teologu un filozofu darbus. Labi pazīst šīs zemes vēsturi, kultūru un tradīcijas, brīvi sarunājas franču valodā.

Pāvesta vizītes Francijā programmu Vatikāns oficiāli apstiprinās jūnijā. Plašāku informāciju var iegūt internetā: www.pape-france.org. Atgādinām, ka Benedikta XVI priekšgājējs Jānis Pāvils II Franciju apmeklēja septiņas reizes. Divas reizes viņš ciemojās Parīzē. Francija bija Jāņa Pāvila II pēdējā apustuliskā ceļojuma mērķis. Vizīte notika 2004. gadā no 14. līdz 15. augustam. Toreiz pāvests apmeklēja arī Lurdu, kur bija «slimnieks starp slimniekiem».

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti