Now Reading
Itālijas prese par Benedikta XVI vizīti ASV

Itālijas prese par Benedikta XVI vizīti ASV

“Šīs nozīmīgās vizītes mērķis ir liecināt par Kristu mūsdienu pasaules centrā” – tā Benedikta XVI apustulisko ceļojumu uz ASV raksturo Vatikāna laikraksts “L’Osservatore Romano”. “Tas ir simbolisks ceļojums, kas atsauc atmiņā aprakstu par sv. Pāvila ierašanos Romā un Evaņģēlija sludināšanu visām tautām” – skaidro tā galvenais redaktors Džans Maria Vians. Atgādina, ka vizīte norisināsies Kristus cerības zīmē. Pāvests nodos kristiešiem, citu reliģiju pārstāvjiem un visiem labas gribas cilvēkiem vēsti: tikai Dievs var atpestīt pasauli.

“La Repubblica” pievērš lielu uzmanību politiskajam kontekstam, kādā notiek Benedikta XVI pirmais ceļojums uz ASV. Neraugoties uz to, ka prezidenta vēlēšanas valstī notiks pēc pusgada, iespējams, ka pāvesta vizīti centīsies izmantot savā labā gan Hilarija Klintone, gan Baraks Obama – apgalvo kreisā spārna laikraksts.

Romas laikraksta “Il Messaggero” redaktors pauž pārliecību, ka pāvesta vizīte veicinās Amerikas katoļu Baznīcas iekšējo atjaunošanos un tās aktīvāku klātbūtni politiskajā un sabiedrības dzīvē.

Turīnas laikraksts “La Stampa” uzskata, ka pāvests sarunā ar prezidentu Bušu runās par kristiešu situāciju Irākā, norādīs uz nepieciešamību dziedināt ASV katoļu Baznīcas brūces, kuras radījuši daži pedofili priesteri. Vizītes laikā ANO Svētais tēvs atgādinās par cilvēka tiesībām uz dzīvību visās tās attīstības stadijās, kā arī par vīrieša un sievietes laulībā dibinātās ģimenes respektu. Laikraksts citē Džordža Vaigela paustās domas, ka salīdzinot ar Eiropas lielāko daļu, Amerikas Savienotās Valstis nav postkristīgā sabiedrība.

Katoļu laikraksts “L’Avvenire” publicējis interviju ar kard. Frenci Džordžu. ASV Bīskapu konferences prezidents paudis pārliecību, ka viņa tautieši pāvestu uzņems ļoti sirsnīgi. Arī tie, kuri nepiekrīt Benedikta XVI mācībai. Varbūt būs vērojami protesti, taču tie notiek visu svarīgāko pasākumu laikā un pieder pie amerikāņu stila – teica Čikāgas arhibīskaps. Amerikāņu katoļi ļoti ciena apustuļa Pētera pēcteci. Esmu pārliecināts, ka Benedikts XVI iekaros gan katoļu, gan arī citu konfesiju kristiešu sirdis – laikrakstam sacīja kard. Frencis Džordžs.

LRKBIC

Scroll To Top