Now Reading
“Lai Dievs svētī Ameriku!” – noslēgusies Benedikta XVI vizīte ASV

“Lai Dievs svētī Ameriku!” – noslēgusies Benedikta XVI vizīte ASV

Dienas, ko pavadīju Amerikas Savienotajās Valstīs bija daudzveidīgas un pieredzes bagātas amerikāņu viesmīlības dēļ. Lai Dievs svētī Ameriku! – ar šiem vārdiem Benedikts XVI noslēdza savu apustulisko ceļojumu ASV. Svētdienas vakarā viņš ieradās Džona Kenedija starptautiskajā lidostā, kur notika atvadu ceremonija. Tajā piedalījās ASV viceprezidents Ričards Čeinijs, 15 valdības pārstāvji, kardināli, bīskapi un aptuveni 5000 Bruklinas diecēzes ticīgo.

Atvadu uzrunā pāvests pauda prieku, ka varēja būt par „ticības liecinieku” un tikties ar citu kristīgo konfesiju un reliģiju līderiem. Sevišķi pateicās ASV prezidentam Džordžam Bušam, kurš sagaidīja viņu ierodamies, un viceprezidentam Ričardam Čeinijam, kurš bija klātesošs aizbraukšanas brīdī. Svētais tēvs sirsnīgi pateicās arī laicīgās varas pārstāvjiem un brīvprātīgajiem, kuri rūpējās par mierīgu viņa vizītes norisi Vašingtonā un Ņujorkā. Vēlreiz apsveica un apliecināja savu vienotību lūgšanā ar ASV pirmās arhidiecēzes Baltimoras, kā arī Ņujorkas, Bostonas, Filadelfijas un Luisvilas diecēžu ticīgajiem, laikā, kad tiek svinēta šo diecēžu 200 gadu jubileja.

Pāvests sveica arī bīskapus, priesterus, reliģisko ordeņu locekļus, diakonus, semināristus, jauniešus un visus šīs valsts ticīgos. Pāvests mudināja amerikāņus nenogurstoši un priecīgi liecināt par Kristu, kurš ir mūsu cerība. Viņš, mūsu Kungs un Pestītājs, atjauno visas lietas un dāvā mums dzīvību pārpilnībā – atvadoties, sacīja Benedikts XVI.

Viens no manas vizītes visnozīmīgākajiem momentiem bija uzstāšanās Apvienoto Nāciju organizācijas asamblejā – atzina pāvests. Pateicos tās ģenerālsekretāram Ban Kimūnam par laipno uzaicinājumu un uzņemšanu. Pievēršoties aizritējušajiem 60 gadiem kopš tā laika, kad tika izdota Vispārējā cilvēktiesību deklarācija, pateicos par visu to, ko organizācijai ir izdevies paveikt, lai aizstāvētu un veicinātu katra vīrieša, sievietes un bērna pamattiesības visās pasaules malās; es iedrošinu visus labas gribas cilvēkus turpināt nenogurstoši darboties, lai veicinātu taisnīgu un mierīgu sadzīvošanu starp tautām un nācijām.

Benedikts XVI īpaši pieminēja „Ground Zero” apmeklējumu Ņujorkā, kur pirms 2001. gada 11. septembra traģēdijas atradās Pasaules Tirdzniecības centra vairāk nekā 400 metrus augstie Dvīņu torņi. Šajā vietā viņš aizlūdza par traģēdijas upuriem un viņu tuviniekiem. Atvadu uzrunā pāvests atzīmēja, ka šīs vietas apmeklējums viņam paliks dziļi atmiņā, un apliecināja, ka turpinās lūgties gan par bojāgājušajiem, gan visiem dzīvajiem, kuri joprojām izcieš šīs traģēdijas sekas. Bez tam, viņš apliecināja, ka lūdzas par visiem cilvēkiem Amerikā un visā pasaulē, lai nākotnē cits pret citu izturētos ar lielāku cieņu un vairāk uzticētos Dievam. „Lūdzu jūs pieminēt mani savās lūgšanās un apliecinu jums savu draudzību Kungā. Lai Dievs svētī Ameriku!”, teica pāvests noslēdzot savu apustulisko ceļojumu ASV.

Pēc vairāk nekā astoņu stundu ilga lidojuma ar aviokompānijas Alitalia lidmašīnu Boeing 777 Benedikts XVI pirmdien 21. aprīlī, plkst. 10.30 ieradās Romā. „Tas bija daudzu neaizmirstamu tikšanos bagāts laiks” – tā pāvests īsumā raksturoja savu sešu dienu ilgo vizīti ASV un ANO. Itālijas Republikas prezidents Džordžo Napolitano nosūtīja Benediktam XVI apsveikumu vēstījumu, kurā pauž prieku par vizītes labu iznākumu.

Čiampino lidostā pāvestu sagaidīja Vatikāna valsts ārlietu nodaļas vadītājs arhib. Dominiks Mamberti, apustuliskais nuncijs Itālijā arhib. Džuseppe Bertello un Militārais ordinārijs mons. Vinčenco Pelvi. Sagaidītāju vidū bija arī Itālijas valdības delegācija Frančesko Rutelli vadībā. Pēc īsas sarunas Benedikts XVI slēgtā automašīnā devās uz Vatikānu.

LRKBIC

Scroll To Top