Now Reading
Vācijas katoļu organizācijai Renovabis – 15

Vācijas katoļu organizācijai Renovabis – 15

Vācijas katoļu labdarības organizācija Renovabis šogad atzīmē savas darbības 15 gadu jubileju. Ķelnē sarīkotajā preses konferencē tika sniegts plašs ieskats par paveikto šajā laikā. Ar Renovabis atbalstu 2007. gadā īstenoti gandrīz 1000 projektu par vairāk nekā 30 miljonu eiro. Organizācijas sniegto palīdzību ir saņēmušas 27 valstis.

Renovabis ir visjaunākā Katoliskās Baznīcas labdarības organizācija Vācijā. Tā dibināta 1993. gadā. Vācijas bīskapu konferences un vācu katoļu centrālās komitejas dibinātās organizācijas mērķis ir sniegt materiālo palīdzību Centrālās un Austrumeiropas valstīm. Renovabis sniedz finansiālu palīdzību studentiem, kuri studē Romā, kā arī atbalsta dažādu sociālo projektu īstenošanu. Uzstājoties preses konferencē, kard. Joahims Meisners paudis pārliecību, ka Eiropai ir nepieciešama šāda labdarības organizācija. „Laikā, kad notiek mūsu kontinenta integrācijas process, mēs nedrīkstam aizmirst par trīs galvenajiem aspektiem: garīgo, kultūras un reliģijas. Eiropa ir un vienmēr būs kaut kas vairāk par monetāro un ekonomisko savienību”.

Renovabis direktors t. Ditgers Demuts, rezumējot organizācijas darbību, uzsvēra, ka pamazām mainās tās darba stils, veltot lielāku uzmanību tādām valstīm kā Krievija, Ukraina un Baltkrievija. Tieši šo valstu iedzīvotājiem ir visvairāk nepieciešama materiālā palīdzība, – sacīja Vācijas labdarības organizācijas vadītājs.

LRKBIC

Scroll To Top