Enciklikai Humanae vitae – 40

Pāvests Benedikts XVI sestdien tikās ar enciklikas Humanae vitae 40. gadskārtai veltītā Starptautiskā kongresa dalībniekiem. Kongresu ir sarīkojusi Pontifikālā Laterāna universitāte. Encikliku Humanae vitae pāvests Pāvils VI publicēja 1968. gada 25. jūlijā. Drīz vien šis dokuments kļuva par stūrakmeni. Tas atspoguļo Baznīcas mācības nemainību attiecībā uz laulību un cilvēka dzīvību. Arī šodien, 40 gadus pēc enciklikas publicēšanas, tajā izteiktā patiesība nav pakļaujama izmaiņām.

Pāvests Benedikts XVI norādīja, ka tā ir aktuāla tieši jauno zinātnisko atklājumu gaismā. „Kultūrā, kurā lielāka vērība tiek piešķirta tam, ko apzīmējam ar vārdu „piederēt”, nevis „būt”, arī cilvēka dzīvība var pazaudēt savu vērtību. Ja seksualitāte tiek pārvērsta narkotikā, kur viens cilvēks tiek pakļauts otra cilvēka vēlmēm un interesēm, nerespektējot mīļotās personas laikus, tad tas, kas ir jāaizstāv, vairs nav pats mīlestības jēdziens, bet pirmkārt, pašas personas cieņa,” teica pāvests.

Benedikts XVI atgādināja, ka mūsdienu jauniešiem aizvien biežāk ir jāsaskaras ar sāpīgiem pārbaudījumiem, kas pierāda, ka sabiedrībā valda nepareizs priekšstats par dzīvības noslēpumu. Pāvests aicināja vislielāko uzmanību pievērst tieši jauniešiem, lai viņi varētu iemācīties patieso mīlestības jēgu un dzīvības respektu ar adekvātas seksuālās izglītības palīdzību.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti