Kalna svētību kopienā Bruknā

2008.gada 1.maijā Kalna svētību kopienā notika Jelgavas diacēzes bīskapa Antona Justa vizitācija. Bīskaps celebrēja Svēto misi, iesvētīja kopienas mājvietu Bruknas pili Bauskas rajona Dāviņu pagastā un iepazinās ar kopienas dzīves aktualitātēm un jauninājumiem. Kopienas garīgais līderis priesteris Andrejs Mediņš iepazīstināja ar Bruknas pils atjaunošanas un pils parka pilnveidošanas darbiem, par kuriem galvenokārt ir jāpateicas mecenātam SIA “Nelss”. Šobrīd kopienā ir 14 atgriešanos meklējošo un 8 kopienai kalpojošo locekļu, kā arī vairāki brīvprātīgo, kas palīdz kopienas garīgajā un saimnieciskajā darbā.

Pilī pilnībā izremontēts otrais stāvs, kurā iekārtotas15 istabiņas gan kopienas locekļiem, gan viesiem. Šobrīd norit remontdarbi arī pils otrā stāva pažobelēs, kur arī tiks ierīkotas atbilstošas telpas viesu izmitināšanai. Turpinās pils parka Renesanses tipa dārza labiekārtošana. Tā centrā top strūklaka, pilnveidojas dārza skulptūru uzstādīšanas plāns atjaunotas kāpnes uz dārzu. Apkārtni bagātina pirtiņa Iecavas upes krastā un bizantiešu stila kapela purva dīķa saliņā. Katrs no objektiem ir ne tikai dizainisks ainavas elements, bet kalpo arī ikdienas lietošanai. To iekārtošana un uzturēšana ir kopienas ļaužu darbi Dieva godināšanā un sevis izprašanā. Kā sarunā ar brukniešiem izteicās bīskaps, tas ir simboliski sagruvušai ēkai dot jaunu dzīvi un to pat iesvētīt. Atkarībā nonākušo cilvēku cerība ir tepat acu priekšā, tikai jāprot ar pazemību pildīt lauku ikdienas darbus un pilnvērtīgi izmantot lūgšanu laiku. Kopiena iepazīstināja ar savu dienas režīmu, kur galveno lomu ieņem lūgšanas un darbs saimniecībā.

Bīskapam bija iespēja apskatīt mākslas nodarbībās tapušos darbus, materiālus par drāmas nodarbībām. Nodarbības vada māksliniece Baiba Ūlande un drāmas pedagoģe Inga Krišāne. Savukārt slaidšovā varēja skatīt pagājušā gada Bruknas pils norišu atskatu – mākslas plenēriem maijā un augustā, Renesanses dārza svētkus jūlijā, Nila Īles sitaminstrumentu gatavošanas un perkusiju meistarklasi, seno deju grupas “Ballare” un senās mūzikas grupas “Lirum” sniegtos labdarības koncertus, Jaunā gada sagaidīšanas karnevālu „Baltā pasaka”, Lieldienu norises Lēnu baznīcā.

Kopienas ļaudis ne tikai rūpējas par Bruknas pili, bet palīdz priesterim Mediņam Saldus katoļu baznīcas celtniecībā un Lēnu mācītājmuižas sakopšanā. Turpinās rekolekciju prakse kopienā, kuras organizē dažādas kristīgās organizācijas “Dzīvībasstraume”, “Effata”, “Ģimeņu Kānas brālība”.

Maija mēnesī Bruknas pilī notiks mākslas plenērs sadarbojoties kopā ar Latgales podnieku kopu “Pūdnīku skūla” un Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiāles Rēzeknē studentiem. Jebkuram šajos sarīkojumos ir iespēja piedalīties. Bruknas pils ir allaž atvērta gan garīga miera un līdzsvara meklētājiem, gan interesentiem.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti