“Katoļu Baznīcas Vēstneša” lasītāju aptaujas rezulāti

Pērn laikraksta redakcija uzsāka aptauju vairākās Vidzemes baznīcās par laikrakstu, lai uzzinātu lasītāju viedokli. Pavisam tika aptaujāti 200 respondentu un lūk rezultāti.

Visvairāk (72%) aptaujāto „Katoļu Baznīcas Vēstnesi” iegādājas baznīcu grāmatu galdos, 20% aizņemas no draugiem un paziņām, 5% pasūta pa pastu, 4% – paņem bibliotēkā vai arī „kā nu kuro reizi”.

Ar avīzes vizuālo noformējumu bija apmierināti 88% aptaujāto, no kuriem 2% uzsvēra, ka patīk tieši jaunais laikraksta veidols. 2% aptaujāto avīzes vizuālais noformējums patīk daļēji, savukārt 10% – nepatīk, jo „labāk patika vecais noformējums”, „gribētos, lai lapu augšā būtu sakāmvārdi” un „nepatīk krusti”, kas ir katrā lappusē.

54% aptaujāto avīzes vizuālajā noformējumā vēlētos konkrētas izmaiņas: 29% avizi gribētu redzēt krāsainu, 25% krāsainu vēlētos tikai pirmo lapu, 23% šķiet, ka fotogrāfijas varetu būt lielākas un kvalitatīvākas, 19% vēlētos izteiksmīgakus virsrakstus, bet 4% labprāt iegādātos biezāku avīzi.

43% aptaujāto laikraksta saturu vērtē kā „ļoti interesantu”, 49% kā – „dažreiz interesantu”, 8% – kā „ne visai interesantu”, jo, piemēram, „trūkst rakstu jauniešiem”.

Pasaules ziņas ar lielu interesi lasa 54% aptaujāto, Latvijas ziņas – 47%, redaktora sleju – 40%, Vatikāna jaunumus – 32%, bet 5% aptaujāto visvairāk interesē liecības.

52% no kopējā aptaujāto skaita ar avīzes starpniecību labprāt saņemtu padomus laicīgai dzīvei. 32% uzskata, ka vajadzetu iekļaut lasītaju vestules, 28% gribētu lasīt aktuālos sprediķus. Aptaujas dalībnieki vēlētos arī vairāk informācijas par kristīgiem pasākumiem, kuros var piedalīties, rakstus par priesteriem, vairak liecību, kaut ko „iz saimniecības stūrīša”. Lasītajus interesētu arī Baznīcas dokumentu tulkojumu fragmenti, piemēram, Katoļu Baznīcas sociālā doktrīna, Baznīcas morālo vērtību skaidrojums jaunajai paaudzei, raksti par jaunatnes audzināšanu, uzvešanos Mises laikā, kā arī dziedniekiem un zīlniekiem. Viens no sirsnīgakājiem priekšlikumiem bija – ar laikraksta starpniecību sumināt priesterus dzimšanas dienās.

Vairāk rakstu par teorētiskiem reliģijas jautājumiem vēlētos lasīt 53% no kopējā aptaujāto skaita. Vairāk rakstu par sabiedrībā aktuālām tēmām gribētu lasīt 42% aptaujāto. Savukārt vairāk interviju ar garīdzniekiem un sabiedrībā pazīstamām laicīgām personām avīzes lappusēs vēlētos redzēt 34% aptaujāto. Aptaujātie ierosināja arī iekļaut sabiedrisko procesu skaidrojumu no Baznīcas viedokļa analītiskus materiālus par pāvesta enciklikām un Baznīcas tradīcijām, rakstus par ģimeni, jauniešiem domātus rakstus, kā arī ieteikumus, kā izvairīties no grēka ikdienā.

Vislielākais īpatsvars aptaujāto – 40% – laikraksta iegādei mēnesī būtu ar mieru ziedot līdz 1 latam. 37% varētu atlicināt no 30 līdz 50 santīmiem mēnesī, 18% – no 15 līdz 30 santīmiem, bet 3% – 15 santīmus mēnesī. 2% minēja, ka pirktu par jebkuru cenu, taču cenai jābūt atbilstošai avīzes saturam.

Uz aptaujas jautajumiem atbildēja 79% sieviešu un 21% vīriešu. 36% aptaujāto bija jaunāki par 30 gadiem, 15% – vecumā no 30 līdz 45 gadiem, 26% – no 45 līdz 60 gadiem, 17% – no 60 līdz 75 gadiem un 6% – vecāki par 75 gadiem.

Aptaujas sagatavošanā un realizēšanā piedalījās visa KBV komanda.

Katoļu  Baznīcas Vēstnesis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti