Miris kard. Bernardins Gantins

Pēc smagas slimības 13. maija pēcpusdienā Parīzes slimnīcā mūžībā aizgāja kard. Bernardins Gantins. Bīskapu kongregācijas prefekts, Pontifikālās komisijas Latīņamerikas jautājumos un Kardinālu kolēģijas dekāns, kard. Gantins dzimis 1922. gada 8. maijā Tofo, Beninā. Uzvārds Gantins nozīmē Āfrikas zemes koku (gan) un dzelzi – (tin). Viņa tēvs bija dzelzceļa pārvaldnieks.

1951. gadā Togo galvaspilsētas katedrālē Bernardins Gantins saņēma priestera svētības. Trīs gadus strādāja diecēzes seminārā. 1953. gadā viņš devās uz Romu, lai studētu vispirms pāvesta Urbāna, bet vēlāk Laterāna universitātēs, kur ieguva teoloģijas un Baznīcas tiesību licenciāta grādu.

1956. gadā pāvests pr. Gantinu nominēja par Kotonu arhidiecēzes palīgbīskapu, bet 4 gadus vēlāk par tās metropolītu. Viņš bija dedzīgs dvēseļu gans un labs organizators. Arhibīskaps rūpējās par priesteru un kristīgo laju garīgo formāciju, paaicinājumiem, ģimenēm un jauniešiem.

1973. gadā Pāvils VI arhib. Gantinu nominēja par Tautu evaņģelizācijas prefektu. 1977. gada 27. jūnijā pāvests viņam piešķīra kardināla titulu, uzticot Pontifikālās Iustitia et Pax komisijas un Pontifikālās Cor Unum padomes prezidenta pienākumus. 1984. gada 8. aprīlī Jānis Pāvils II arhib. Bernardinu Gantinu nominēja par Bīskapu kongregācijas prefektu. Pēc vairāk nekā trīsdemit gadu ilga kalpojuma Svētajam Krēslam kard. Gantins atgriezās Beninā. Viņš bija pirmais āfrikāņu kardināls, kurš vadījis kādu no Romas kūrijas dikastērijām.

Līdz ar kard. Bernardina Gantina nāvi Kardinālu kolēģijā ir 194 kardināli, no kuriem 118 ir balsstiesīgi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti