Vatikāns: Mocarta Rekviēms ķīniešu mākslinieku izpildījumā

Vatikānā 7. maija vakarā notika Pekinas Filharmonijas orķestra un Šanhajas operas kora koncerts. Pāvila VI zālē skanēja Volfganga Amadeja Mocarta 1791. gadā komponētais «Requiem». «Lai mūsu koncerts kļūst par miera un mīlestības vēstījumu» – sveicot pāvestu, teica orķestra diriģents Longs Ju. Pēc vatikānistu domām, šis kultūras pasākums ir kā skaista dāvana, ko pāvests saņēmis no komunistiskās lielvaras.

Uzrunājot Ķīnas māksliniekus, Svētais tēvs uzsvēra, ka mūzika un māksla dāvā brīnišķīgu iespēju tikties un iepazīt dažādas tautas un kultūras. Mūzika pauž cilvēciskās jūtas, tostarp arī reliģiskās, kas paceļas pāri atsevišķu kultūru robežām. Runājot par koncerta vietu, Benedikts XVI paskaidroja, ka viņam šī zāle ir kā logs uz pasauli, jo tur tiekas ar cilvēkiem no visām pasaules malām.

«Šajā brīnišķīgajā vakarā, tiekoties ar jums, dārgie ķīniešu mūziķi, pāvests simboliskā veidā vēlas pieņemt visu jūsu lielo tautu, īpaši pieminot tos, kuri kopā ar mums tic Jēzum un ir garīgi vienoti ar apustuļa Pētera pēcteci» – teica Benedikts XVI. Atgādināja, ka Mocarta Rekviēms ir kā lūgšana uz Dievu – taisnīgo un žēlsirdīgo tiesnesi. Tādēļ tā spēj dziļi aizkustināt visu cilvēku sirdis. «Sirsnīgi pateicos par šo neparasti skaisto dāvanu un caur jums sveicu visus Ķīnas iedzīvotājus, kuri gatavojas Olimpiskajām spēlēm, kas būs svarīgs notikums visas cilvēces vēsturē» – teica pāvests.

Pēc Benedikta XVI uzrunas Pekinas Filharmonijas orķestris un Šanhajas operas koris izpildīja ķīniešu tautas dziesmu «Jasmīna zieds». Tās motīvu Džakomo Pučīni ir izmantojis operā «Turandota». Tas ir stāsts par kādu skaistu kā saule, bet aukstu kā ledus ķīniešu princesi.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti