Now Reading
13. jūnijā iesvētīs sv. Terēzītes kapelu un rožu dārzu Viļānos

13. jūnijā iesvētīs sv. Terēzītes kapelu un rožu dārzu Viļānos

Gandrīz katrā draudzē, kurai bija gods uzņemt svēto Terēzīti, svētīja rožu ziedus, kuri simbolizē šīs svētās mīlestību uz Dievu un cilvēkiem, kā arī grūtības, kuras savas dzīves laikā piedzīvoja un ar Dieva želastības palīdzību pārvarēja. Vēl dzīvai esot šī mazā svētā karmela klostermāsa solīja, ka pēc nāves no debesīm sūtīs rožu lietu. Daudzi Latvijas ticīgie vēl joprojām baznīcā svētītās rožu ziedlapiņas glabā kā skaistu un mīļu piemiņu no šīm žēlastību bagātajām dienām. 

Sv. Terēzes relikviju svētceļojuma laikā pasvētījām ne tikai rožu ziedus, bet arī rožu stādus. Jau no 1940. gada Latvijas Mariāņu provinces debesu aizbildne ir mazā svētā Terēze. Tādēļ arī nolēmām Viļānu Mariāņu tēvu klostera pagalmā uzcelt svētās Terēzītes godam kapelu ar svētās skulptūru, bet tai apkārt izveidot “Terēzītes rožu dārzu”. 

Svētās Mises laikā bīskaps Jānis Bulis piešķirs Iestiprināšanas Sakramentu. Pēc Svētās Mises savu svētību dos jaunie mariāņu brāļi I. Medveckis un D.Artjomovs. Svētku norisi varēsiet redzēt svētdienas raidījumā Vertikāle plkst.16.00.  

Rinalds Stankevičs MIC

Scroll To Top