16. jūnijā Mazajā ģildē viesosies Kristus draudzes baznīcas koris no ASV

Pirmdien, 16. jūnijā, plkst. 19.00 Mazajā ģildē savas koncertturnejas pa Eiropas ziemeļiem ietvaros koncertu sniegs Kristus draudzes baznīcas koris (mākslinieciskais vadītājs Nae Pearson) no ASV. Koncertā piedalīsies arī jauktais koris SONORE Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Programmā: Dž. Ratters, Dž. Taveners, G. Forē, G. F. Hendelis, E. Melgailis, u.c.

Koris dibināts 1944. gadā Silverspringā (Silver Spring) Merilendas štatā (Maryland), kas ir viena no Vašingtonas priekšpilsētām. Kora repertuārs ir ļoti daudzveidīgs, pateicoties iespējai variēt tā sastāvu. Koris uzstājas gan neliela ansambļa sastāvā, gan piedalās lielos muzikālos uzvedumos. Liela daļa no kora 45 dziedātāju pamatsastāva ir profesionāli mūziķi. Savas ilgās pastāvēšanas laikā koris ir apceļojis vai visas Savienotās Valstis un Kanādu, tajā skaitā uzstājušie Kenedija centrā (Kennedy Center). Sākot ar 1966. līdz pat 2004. gadam Kristus draudzes baznīcas koris septiņas reizes ir viesojies Eiropā. 1997. gadā viņi sniedza koncertu Leipcigas Gevandhaus zālē (Leipzig Gevandhaus) laikā, kad tur norisinājās ASV koru festivāls. 2000. gadā dziedātāji pabija Luksemburgā, Francijā un Vācijā, bet 2004. gadā devās koncerttūrē uz Vāciju, Slovēniju, Slovākiju, Itāliju un Austriju. Tās laikā koris sniedza solo koncertu Minhenes Sv. Miķeļa (St. Michael) baznīcā, kā arī Zalcburgas katedrālē starptautisku koru festivālu laikā. Šogad jūnijā koris ir saposies doties tūrē uz Skandināviju, Sanktpēterburgu un Rīgu, pirms tam savās mājās iestudējot un atskaņojot Jozefa Haidna „Lorda Nelsona” mesu. 

Nae Hugh Pearson

Silverspringas Apvienotās Kristus Draudzes baznīcas mūzikas dzīves vadītājs un ērģelnieks izglītību ieguvis ASV. 1985. gadā Nae Pearson absolvējis Džona Hopkinsa Baltimoras universitātes ērģeļu klasi (The Peabody Institute of the Johns Hopkins University in Baltimore, Maryland) Studiju laikā viņš apguvis ērģeļspēli pie prof. Pola Deivisa (Dr. Paul Davis), kas savu studentu mudināja pievērsties baznīcas garīgajai mūzikai.10 gadus Nae Pearson ir bijis Sent Luisas (St. Louis) Katoļu draudzes baznīcas mūzikas dzīves vadītājs un ērģelnieks. Šajā laikā viņš ieguvis maģistra grādu garīgās mūzikas interpretācijā ar specializāciju diriģēšanā ASV katoļu Universitātē Vašingtonā. (The Catholic University of America in Washington) Nae Pearson vadītais koris bieži uzstājās Vašingtonas Nacionālajā katedrālē (Washington National Chatedral). 1998.gadā viņš tika uzaicināts par viesdiriģentu Nacionālās baznīcas mūziķu asociācijas konferencē Vašingtonā. 2006. gadā Nae Pearson kļuva par Silverspringas mūzikas dzīves vadītāju un kora galveno diriģentu. Ar lielu aizrautību viņš ir ķēries pie bērnu un jauniešu kora un orķestra veidošanas. 

Ieeja- bezmaksas

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti