Now Reading
15. jūlijā atklāj 23. Pasaules jauniešu dienas Sidnejā

15. jūlijā atklāj 23. Pasaules jauniešu dienas Sidnejā

Pēc pēdējām ziņām, šodien, 14. jūlijā, grupa no Latvijas, pēc pavadītās nedēļas Kanberā, jau ir devusies uz Sidneju. Mazliet satraukuma, palicis vēl pavisam nedaudz un tiks atklātas Pasaules Jauniešu dienas Austrālijā.

Līdz ar Jauniešu Dienu atklāšanu, beigsies arī JD jauniešu krusta un ikonas svētceļojums pa dažādām Austrālijas diecēzēm. Uz Austrāliju tie tika atgādāti 2007. gada 1. jūlijā.

12 mēnešus krusts un ikona ceļoja apkārt kontinentam pa dažādām vietām, Sidnejā tos ienesa 2008. gada 30. jūnijā, lai 15 dienas jaunieši ar JD krustu veiktu svētceļojumu pa Sidnejas apgabaliem. No 2008. gada 1. jūlija Jauniešu Dienu Krusts un ikona viesojās Wollongong, Parramatta, Broken Bay e Sydney diecēzēs.

Jauniešu Dienām Sidnejā ir 10 īpaši izvēlētie debesu aizbildņi, kurus ir apstiprinājis Vatikāns:
Sv. Terēze no Lizjē, Sv. Faustīne Kovaļska, Sv. Marija Goreti, Sv. Pēteris Šanel, Pēteris To Rot, Mērija Makkilop, Pjērs Džordžo Frasati, Māte Terēze no Kalkutas, Jānis Pāvils II, Dienvidu krusta Dievmāte.

Pirmais lielākais notikums 15. jūlijā būs JD atklāšanas Sv.Mise, kas notiks Barangarū plkst. 16.30, kuru celebrēs kardināls G. Pell, piedaloties vairākiem bīskapiem no visas pasaules. Pēc tam sekos Jauniešu Festivāls, kas norisināsies dažādās pilsētas vietās līdz 20. jūlijam. Atklāšanas dienas pasākumi ilgs līdz plkst. 22.00. Vakara kulminācija būs Jauniešu Dienu ceļojošā krusta un ikonas ienešana.

No 16. jūlija – 18. jūlijam plkst. 9 jaunieši dosies uz draudzēm, lai noklausītos bīskapu katehēzes. Pēcpusdienā ap plkst. 14.00 jaunieši apmeklēs daudzveidīgos Festivāla pasākumus, kā piemēram: svētceļojums uz sv. Marijas katedrāli, mākslas izstādes, filmas. Piedalīsies forumos un debatēs, pieejamas būs arī interešu grupas.

Pāvests Benedikts XVI pirmo reizi jauniešu vidū ieradīsies 17. jūlijā.

No visiem pāvestiem līdz šim Austrāliju ir apciemojuši: Pāvils VI – 1970. g., Jānis Pāvils II – 1986. un 1995. gadā.

LRKBIC

Scroll To Top