Now Reading
Dalība jauniešu dienās Francijā

Dalība jauniešu dienās Francijā

Uz sarunu esmu aicinājis Kristiānu Reingoldi, kura 13. Jūlijā dodas uz Franciju. Pastāstiet, lūdzu, kāds ir jūsu brauciena mērķis?

Mēs dosimies uz Jēzus Sirds svētvietu Parlemoniālu Francijā, lai netieši piedalītos Pasaules Jauniešu dienās kopā ar pāvestu. Kopiena Emanuel šajā pilsētā rīko Jauniešu Dienu forumu ar tiešraidēm no Sidnejas, ar pāvesta katehēzēm. Paralēli tam visam, būs brīnišķīga programma jauniešiem.

Vai jūs esiet vienīgā no Latvijas, vai arī, vēl kāds dosies uz turieni?

Mēs būsim vesels autobuss, kopā piecdesmit četri jaunieši. Ir arī daži cilvēki kuri ir vecāki nekā jaunieši, bet pārsvarā tie ir jaunieši. Tiem, kuri grib izdzīvot Jauniešu dienas, bet, varbūt laika, vai naudas trūkuma dēļ nevarēja doties uz turieni, ir iespēja braukt uz Franciju un arī izdzīvot Jauniešu dienas.

Cik es saprotu, uz Austrāliju vajadzēja pieteikties jau krietnu laiku iepriekš un varbūt, kāds to nebija ieplānojis, bet šobrīd saprot, ka viņš grib piedalīties, vai varbūt vēlas doties kādā svētceļojumā. Mēs atpakaļceļā iegriezīsimies arī Parīzē, Brīnumainā medaljona svētvietā un svinēsim tur Svēto Misi. Tas būs svētceļojums un ja kāds ir ieplānojis šogad doties svētceļojumā, tad varbūt ir izvēlējies tieši šo.

Vai šim Francijas pasākumam ir paredzēta kāda programma, vai arī, jūs to uzzināsiet tur, uz vietas?

Programmu man pirms dažām dienām atsūtīja no Francijas. Dienas kārtība aptuveni ir tāda – no rīta mums būs brokastis, slavēšana, tad būs katehēzes. Tās pārsvarā būs no Sidnejas. Varbūt, ne tiešraide, jo laika starpība ir liela. Ir uzaicināti īpašie viesi, piemēram, Žans Vanjē, kurš ir dibinājis Šķirsta kopienu garīgi atpalikušiem cilvēkiem runās par žēlsirdību un solidaritātes izdzīvošanu ar nabagiem. Viņam varēs uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Būs arī daudzi citi viesi, piemēram, Bronksas franciskāņi stāstīs par savu aicinājumu, par savu evaņģelizāciju un misiju Bronksā, ne īpaši labvēlīgā priekšpilsētā.

Vai jums būs arī kāds garīgais vadītājs?

No Latvijas mums brauks līdzi un pavadīs visā ceļā tēvs Pēteris Aglonietis. Bet uz vietas būs daudzi priesteri no citām vietām un arī no Francijas, konkrēti, kopienas Emanuel priesteri, arī priesteri no draudzēm.

Šī gada Jauniešu dienu centrā ir Svētā Gara tēma ar devīzi: – „Jūs saņemsiet Svēto Garu un būsiet mani liecinieki”. Tāpēc arī Parlemoniālā būs īpašie viesi, kas mums vadīs katehēzes un runās ar jauniešiem. Īpaši uzsvērs tieši Svētā Gara tēmu, runās par misiju, par izsūtīšanu misijā Vasarsvētkos, ko darīja Jēzus un, kas ir arī ikviena kristieša pienākums. Paralēli šim Pasaules Jauniešu Dienu forumam, šajā pašā Jēzus Sirds pilsētā, Parlemoniālā notiks arī sagatavošanās misijai Fidesco jauniešiem, kuri sajūt sevī īpašu aicinājumu kalpot un evaņģelizēt Āfrikā, Āzijā un Latīņamerikā. Ceturtdien mums ar viņiem būs kopīga Mise, kura sauksies Fidesco Izsūtīšanas Mise, kurā viņi saņems svētību un pēc tās dosies kalpot uz valstīm, uz kuru jau katrs ir nozīmēts. Man šķiet, ka tas ir ļoti svarīgi, redzēt šīs paralēles, Svēto Garu, misiju, par ko šogad runā pāvests un šo praktisko lietu, kad jaunieši tiek sūtīti misijās.

Liels paldies par sarunu! Lai jums šis ceļojums palīdz kļūt par īstiem Dieva Vārda lieciniekiem!

Aigars Brikmanis, Vatikāna Radio, Rīga.

Scroll To Top