Futbola laukumā – ar Dieva palīgu!

Kā atzīmē turnīra organizatori, šim pasākumam ir garīga ievirze – kaut arī pirmajā vietā ir garīgums un lūgšanas, taču jāuzsver, ka šāda veida sportiskās aktivitātes nav pretrunā ar ticību un ar dažādām jauniešu interesēm. Turnīrs dalībniekiem ir kā vienotības saikne, iepazīstoties ar citām draudzēm. Protams, nenoliedzams ieguvums ir ļoti laba brīvā laika pavadīšana, kas liek aizmirst par kaitīgiem ieradumiem, uz kuriem jaunatne dažreiz tiecas. Bez tam šādas tikšanās attīsta cilvēkus ne vien fiziski, bet sacensību dalībnieki labprāt iepazīst citu vidi, un Ludza, kā vecākā no Latvijas pilsētām, ar savu kolorītu ekskursijām ir kā radīta.

Turnīra dalībniekiem Ludzā vispirms notika svētā mise baznīcā un turpinājumā — spēles futbola laukumā. Visas komandas — Aglona, Balvi, Šķilbēni, Valmiera, Ludza, Nirza (Raipoles draudze), Landskorona (Šķaunes draudze), Rīgas garīgais seminārs un Priesteri — tika sadalītas divās apakšgrupās, kur tās vispirms viena apļa spēlēs noskaidroja divas labākās komandas, kas turpinājumā cīnīsies par godalgām. Bez gūtajiem vārtiem un izcīnītajiem punktiem nepalika neviena komanda, taču sportā vienmēr kādam ir jāuzvar. Tā spēlē par trešo vietu Aglona ar minimālu rezultātu 1:0 uzvarēja Valmieru, bet cīņā par pirmo vietu Balvi ar rezultātu 3:1 pārspēja Ludzu un kļuva par turnīra uzvarētājiem.

Kā atzīmēja sacensību dalībnieki, nav mazsvarīgi arī tas, ka kopā ar pārējiem futbola laukumā izgāja un spēlēja arī Priesteru izveidotā komanda. Šogad tās sastāvā bija prāvesti Jānis Kolns (Ludza), Mārtiņš Klušs (Gaigalava), Edgars Cakuls (Rīgas garīgais seminārs), Rolands Abrickis (Cibla), Lauris Malnačs (Valmiera), Haralds Broks (Aglona) un vikāri Rinalds Broks (Viļaka), Antons Prikulis (Dagda), Staņislavs Prikulis (Balvi).

Pasākuma dalībnieki pateicas Ludzas prāvestam Jānim Kolnam, kurš pasākumu noorganizēja augstā līmenī (darbā palīdzēja Ludzas rajona sporta skolas treneri), neizpalika arī pusdienas, kā arī tēja, kafija un atspirdzinošie dzērieni, un, protams, pateicības vārdi tika adresēti arī Dievam par labo, skaisto un saulaino laiku. 

Aivars Seidars

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti