Jaunieši Sidnejā: bīskapu katehēzes par Svētā Gara nozīmi

Sidnejā sākušās Pasaules Jauniešu dienu svinības. Inaugurācijas Svēto Misi celebrēja kard. Džordžs Pells. Šodien, 16. jūlijā, jaunieši lūdzās, pārdomāja un klausījās bīskapu katehēzes par Svētā Gara nozīmi, bet ceturtdien viņi tiksies ar pāvestu Benediktu XVI. Vairāk stāsta pr. Mārtiņš Klušs:
Sidnejā ir ieradušās 170 valstu delegācijas. Preses konferencē bīsk. Antonijs Fišers uzsvēra, ka pagaidām nav iespējams nosaukt dalībnieku konkrētu skaitu, jo vēl aizvien piesakās jaunieši no dažādām valstīm. Daudz ir tādu, kuri Sidnejā ierodas uz savu roku. Pasaules Jauniešu dienu pasākumu galvenais organizētājs lēš, ka noslēguma svinībās piedalīsies vairāk nekā 100 tk. jauniešu no Austrālijas un 125 tk. no citām pasaules valstīm.

Bīsk. Fišers informēja, ka, pateicoties austrāliešu bīskapu un ticīgo neatlaidībai, Sidnejā varēja ierasties jaunieši no Austrumtimoras, Mjanmas, Irākas un citām nabadzīgajām valstīm. Paskaidroja, ka pasākuma izdevumi ir apmēram 150 milj. austrāliešu dolāru. Pusi no šīs summas nosedza svētceļnieki, bet parējo – sponsori. Runājot par iezemiešu klātbūtni Pasaules Jauniešu dienu svinībās, bīsk. Antonijs Fišers teica: „Viņu klātbūtne nav tikai krāšņa dekorācija, bet gan zīme, ka arī viņi atrodas katoliskās kopienas sirdī. Pirmie katoļu misionāri rūpējās par aborigēniem, arī Austrālijas kolonizācijas sākumā, kad neviens tos neuzskatīja par cilvēkiem” – teica Pasaules Jauniešu dienu pasākumu organizators bīsk. Fišers.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti