Pāvests apmeklēja svētīgās, kura tikusi ekskomunicēta, kapu

Mary MacKillop (Marija no Krusta), nabago un analfabētu aizbildne.

Benedikts XVI ceturtdien apmeklēja pirmās svētīgās austrālietes Marijas no Krusta, sv. Jāzepa māsu līdzdibinātājas, nabago un analfabētu aizbildnes kapavietu, kura tika netaisni ekskomunicēta.

Kad sv. Jāzepa klostera priekšniece vērsās pie pāvesta, teikdama, ka Austrālijā lūdzas, lai viņa tiktu pasludināta par svēto, pāvests viņai atbildēja: “Kādu dienu viņa tiks kanonizēta, gaidām tikai brīnumu”.

Īsi pirms inaugurācijas ceremonijas, tiekoties Sidnejas Valdības namā ar autoritātēm, pāvests atgādināja viņiem par Mary MacKillop kā par vienu no ievērojamākajām šīs zemes personām.

“Zinu, ka viņas uzticība, neskatoties uz apstākļiem, aizstāvot tos, pret kuriem tika izdarīta netaisnība, ir konkrēts svētuma piemērs, un tas ir kļuvis daudziem austrāliešiem par iedvesmas avotu”, viņš apgalvoja.

“Austrāliešu paaudzes ir pateicīgas viņai, sv. Jāzepa no Svētās Sirds māsām un arī citām kongregācijām par veselu skolu tīklu, ko tie nodibinājuši, kā arī par viņu personīgās dzīves liecībām”.

Marija no Krusta, dzimusi Melburnā 1842. gadā Īrijas emigrantu ģimenē. Pāvests Jānis Pāvils II viņu beatificēja 1995. gadā Sidnejā.

1861. gadā tēvs Dž. Tenisons Vuds iepazīst Mariju un ir iedvesmots no viņas vēlēšanās kalpot Dievam. Viņu abu pārliecību, ka bērniem ir jādod katoliska izglītība, daudzi tajā laikā neatbalstīja. Šīs idejas iedvesmoti, viņi nodibināja reliģisko kongregāciju.

Abu apbrīnojamais izglītošanas darbs, daudzos izsauca skaudību – arī Baznīcā. Skauģi panāca to, ka Adelaidas bīskaps Mariju no Krusta ekskomunicēja.

Viņa tam visam atbildēja ar paklausību. Īsi pirms nāves bīskaps, pazemīgi atzīdams savu netaisnību, atjaunoja Mariju no Krusta komūniju ar Baznīcu.

LRKB IC
http://www.zenit.org/article-15025?l=italian

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti