Now Reading
Sidneja kļūst par jauniešu galvaspilsētu

Sidneja kļūst par jauniešu galvaspilsētu

Ceļš no Romas līdz Sidnejai ir aptuveni 16 tk. km garš. Pirms Benedikta XVI to bija mērojuši divi viņa priekšgājēji: 1970. gadā pāvests Pāvils VI, un 1986. un 1995. gadā – Jānis Pāvils II. Savas otrās vizītes laikā viņš pasludināja par svētīgu austrāliešu klostera māsu Mēriju Makilopu.

12. jūlija priekšpusdienā Benedikts XVI uzsāks savu ceļojumu uz Austrāliju. Tur viņš ieradīsies 13. jūlija pēcpusdienā. Ceļojuma pirmās dienas Benedikts XVI pavadīs Opus Dei vadītajā garīguma centrā, kas atrodas 50 km attālumā no Sidnejas. Mežu klāto kalnu klusumā pāvests atpūtīsies no ilgā pārlidojuma, laika joslu radītā diskomforta un klimata pārmaiņām. Austrālijā pašreiz ir rudens. Gaisa temperatūra ap 15°C.

Ceturtdien, 17. jūlijā, Svētais tēvs ieradīsies Sidnejā. Pēc oficiālās sagaidīšanas ceremonijas pāvests tiksies ar Austrālijas valdības amatpersonām un dažādu reliģiju pārstāvjiem. Kopā ar viņiem svinēs ekumenisku dievkalpojumu. Paredzēta tikšanās arī ar katoliskās Baznīcas kopienu. Pāvests lūgsies pie austrāliešu pirmās svētīgās m. Mērijas Makilopas kapa. Benedikts XVI tiksies arī ar jauniešiem, kuri ārstējas no narkotiku atkarības. 17. jūlijā, iezemiešu dziesmu un deju ritmu pavadībā Benedikts XVI ar kuģi ieradīsies Sidnejas Rožu līča molā, kur viņu priecīgi sagaidīs vairāk nekā 225 tk. jauniešu no Austrālijas un citām valstīm. 18. jūlijā Sidnejas ielās notiks Krustaceļa gājiens. Tā norisei Svētais tēvs sekos ar televīzijas starpniecību.

Ar katru dienu Sidnejā ierodas aizvien vairāk jauniešu. Spāņi un itāļi ir dzirdami jau no tālienes. Pilsētā valda priecīga gaisotne. Kopā ar priesteriem Andri Kravali un Mārtiņu Klušu uz Austrāliju devās arī 38 jaunieši no Latvijas. 9. jūlija vēlā vakarā svētceļnieku grupa ieradās Kanberā, kas atrodas 300 km uz dienvidrietumiem no Sidnejas. Laika starpība ir 8 stundas.

Scroll To Top