Now Reading
Sidnejā sākušās XXIII Pasaules Jauniešu dienu svinības

Sidnejā sākušās XXIII Pasaules Jauniešu dienu svinības

Sākušās XXIII Pasaules Jauniešu dienu svinības. Laipni lūdzam Austrālijā! Sidnejas ielās notika Jauniešu dienu krusta svētceļojums. Šajā četru miljonu iedzīvotāju lielajā metropolē ar katru dienu ierodas aizvien vairāk jauniešu no dažādām valstīm. Tajā priecīgi čalo arī jauniešu grupa no Latvijas. „Krusts vienmēr ir tur, kur pulcējas jaunieši. Mēs kopīgi pārdomājām par miera un mīlestības vēsti, kas izplūst no krusta” – gājiena noslēgumā atzina tā dalībnieki.

Kopš 2007. gada 1. jūlija Austrāliju apceļoja Pasaules Jauniešu dienas krusts un Dievmātes ikona. Tiem līdzi ceļoja arī speciāls spieķis, ko aborigēni lieto kā saziņas līdzekli. Tādā veidā iezemieši tika aicināti ņemt dalību Jauniešu dienu pasākumos.
Krusts ir nozīmīga šī grandiozā pasākuma redzamā zīme. Idejas autors bija pāvests Jānis Pāvils II. 1983. gadā 3,8 metrus augstais krusts tika novietots pie sv. Pētera bazilikas galvenā altāra kā katoļticības simbols. Pēc tam pāvests to nodeva jauniešiem, lai viņi nestu pa visu pasauli kā Kristus mīlestības uz cilvēci simbolu.

Jānis Pāvils II aicināja jauniešus sludināt visiem cilvēkiem, ka tikai Kristū, kurš nomira un augšāmcēlās, varam rast pestīšanu. Tā kopš 1984. gada jaunieši ir „nesuši” šo krustu cauri Eiropai, Āzijai, Āfrikai un Amerikai. Katrā valstī, diecēzē un draudzē, kur tas ieradās, jaunieši kuplā skaitā pulcējās ap to uz lūgšanu un mudināja arī savus vienaudžus darīt tāpat. Tagad šis krusts ir sasniedzis pasaules jauniešu galvaspilsētu – Sidneju.

2003. gada Palmu svētdienā Jānis Pāvils II nāca klajā ar jaunu iniciatīvu: viņš uzticēja jauniešiem otro ticības simbolu – Dievmātes ikonu „Salus Populi Romani”. Kopš tā laika ikona ceļo kopā ar krustu. Pāvests toreiz atgādināja, ka tā būs Marijas mātišķās klātbūtnes zīme jauniešiem, kuri ir aicināti, tāpat kā apustulis Jānis, pieņemt Dievmāti savā dzīvē.

Sidnejas ielās ir redzami jaunieši ar sarkandzeltenām mugursomām plecos. Tās saņēma katrs tikšanās dalībnieks. Mugursomā ir ne tikai informatīvie materiāli, bet arī polietilēna plēve, kabatas lukturītis un sega, kas var noderēt nakts nomoda laikā, kā arī rožukronis un pildspalva. Vakarā jaunieši ieradās Sidnejas katedrālē, kur pagodināja svētīgā Pjerdžordžo Frassati relikvijas.

Rudens saules apmirdzētajā Barangurū krastmalā Pasaules Jauniešu dienu atklāšanas Svēto Misi celebrēja Sidnejas arhibīskaps kard. Džordžs Pells. Pirms dievkalpojuma skanēja aborigēnu dziesmas un deju ritmi. Jauniešus uzrunāja Austrālijas premjerministrs Kevins Ruds. Uz balto jahtu fona pacelās gaiši zils krusts. Vējā plīvoja 168 valstu karogi. Kard. Pells aicināja jauniešus nezaudēt cerību. Ja padosim savu roku Dievam, Viņš mūs vadīs. Tāds ir uzticības noslēpums. Dievs mūs nekad nepievils.

Sidnejas arhibīskaps vērsās pie jauniešiem, kuri sapinušies dažādu atkarību tīklos, pārdzīvo ticības krīzi, jūtas vientuļi un apmaldījušies. Skaidrojot pravieša Ezehiela grāmatas fragmentu, kard. Pells atgādināja, ka tikai Svētais Gars var kliedēt mūsu šaubas un bailes, stiprināt ticību un cerību. Kardināls aicināja jauniešus lūgties, lai Kristus sētais vārds iekristu auglīgā zemē. Viņš norādīja uz krustu, no kura izplūst miers, prieks un mīlestība pret tuvāko.

Arhibīskaps aicināja jauniešus pateikties Dievam, ka neraugoties uz tālo ceļu, finansiālajām un cita veida grūtībām, viņi ir šiet, lai kopā apliecinātu ticību Kristum. JD atklāšanas Svēto Misi koncelebrēja Vatikāna valsts sekretārs kard. Bertone, Austrālijas Bīskapu konferences prezidents arhib. Vilsons, Jauniešu dienu svinību organizators bīsk. Fišers un Pontifikālās laju padomes prezidents kard. Rilko. Viņš vēlēja jauniešiem garīgi piedzīvot “jaunos Vasarssvētkus”, lai nestu ticības gaismu mūsdienu pasaulē. Arī jaunieši no Latvijas aicināti būt par jaunu pavasari Baznīcā. Klausies pr. Andri Kravali 

Atklāšanas dienas pasākumi ilgs līdz vēlai naktij. Vakara kulminācija būs Pasaules Jauniešu dienu ceļojošā krusta ienešana. Jauniešu festivāla ietvarā paredzēti 450 pasākumi: tikšanās, izstādes, debates par dažādām aktuālām tēmām, koncerti un sporta sacensības.

LRKBIC

Scroll To Top