Sidnejas ielās notika Pasaules Jauniešu dienu Krusta ceļš

Sidneja šodien kļuva par „trešās tūkstošgades Jeruzālemi”, jo tās ielās notika 23. Pasaules Jauniešu dienu Krusta ceļš. Tas bija iespaidīgs gan pārdomu, gan ainu satura dēļ. Uz Krusta ceļa laiku pilsētas centrā, kurā tika apturēta satiksme, tūkstošiem jauniešu un Sidnejas iedzīvotāju kļuva par reliģiska notikuma dalībniekiem. Krusta ceļš norisinājās kā dramatisks uzdevums, kurā visu lomu atveidotāji bija paši jaunieši. Tajā kā aktieri ņēma dalību ap 100 jauniešu. Jēzus lomu atveidoja kāds 26 gadus vecs itāliešu izcelsmes jaunietis. Krusta ceļa stacijas ik reizi iezīmēja virs ielas līmeņa paceltas skatuves, kuras tika izgaismotas, tādējādi vēl vairāk pastiprinot notikumu iespaidīgumu.

Krusta ceļa pārdomu un lūgšanu tekstus sagatavoja jezuītu t. Pīters Stīls. Visa uzveduma dramatiskā spriedze, mijoties vārdiem, mūzikai, žestiem un klusumam, bija tik spēcīga, ka jaunieši, kas atveidoja lomas, šķita pārveidoti un atstāja dziļu iespaidu arī uz skatītājiem, kuri varēja izdzīvot līdzi visu notiekošo.

Pavisam Krusta ceļa dramatiskā celebrācija, kas bija viens no galvenajiem notikumiem visās Jauniešu dienu svinībās, ilga aptuveni 3 stundas un noslēdzās ar Sidnejas arhibīskapa kard. Džordžo Pella sveicieniem Jauniešu dienu dalībniekiem. Par šo lielo garīgo piedzīvojumu stāsta latviešu svētceļnieku grupas vadītājs pr. Mārtiņš Klušs. Klausies

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti