Starptautiskā prese par pāvesta vizīti Austrālijā

Plašsaziņas līdzekļi gandrīz vienbalsīgi apgalvo, ka pāvesta ceļojums uz Austrāliju un tikšanās ar jauniešiem ir liels Katoliskās Baznīcas panākums. «Benedikts XVI aizrāva visas pasaules jauniešus» – raksta Frankfurter Allgemeine Zeitung. Londonas Daily Telegraph komentē Svētā tēva uzrunu galvenos punktus, akcentējot pāvesta brīdinājumu par garīgo tuksnesi, kas nopietni apdraud mūsdienu cilvēku. Laikraksts norāda, ka, neskatoties uz ziemas aukstumu, nakti no sestdienas un svētdienu tūkstošiem jauniešu pavadīja zem klajām debesīm. Sirmais pāvests nepievīla viņu ilgas – raksta Daily Telegraph.

Parīzes laikraksts Le Figaro lasītāju uzmanību vērš uz Svētā tēva pausto dziļo nožēlu par bērnu seksuālās izmantošanas gadījumiem. Savukārt, Milānas avīze Corriere della Sera pasvītro, ka Benedikts XVI godam ticis galā ar ceļojuma grūtībām un esot juties daudz brīvāk nekā pirms trīs gadiem Ķelnē. Žurnālists Luidži Akkatolli saklausījis pāvesta vārdos vēlēšanos, lai kristietība redzamā veidā būtu klātesoša mūsdienu sabiedrībā. Laikraksta La Repubblica slejās žurnālists Marko Politi dalās savās pārdomās par klusumu, kāds iestājies pēc Benedikta XVI uzrunas Randvikas hipodromā.

Il Giornale žurnālists Andrea Tornielli norāda uz neparasto garīgo pacēlumu, kāds aizvadītajās dienās valdījis Sidnejā. Jaunieši iet pēc pāvesta nevis tikai viņa personības dēļ, bet gan apzinoties, ka viņš ir Kristus vietnieks. Pāvests liecina un sludina To, kas vienīgais spēj piepildīt mūsu sirds visapslēptākās ilgas. Franču katoļu laikraksts La Croix pauž pārliecību, ka Jāņa Pāvila II iedibinātās Pasaules Jauniešu dienas arī turpmāk būs svarīgs notikums Baznīcas un sabiedrības dzīvē.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti