Žēlsirdības svētceļojums no Rīgas uz Šiluvu

Svētceļojumu pamatā ir (oficiāli atzīta) Jaunavas Marijas parādīšanās uz akmens 1608.gadā. Ap šo akmeni, kas agrāk nepašaubāmi bija pagānu kulta vieta, tika uzcelta koka kapela. Vēlāk šīs koka kapelas vietā, kas stāvēja līdz pat 1912.gadam, tika uzcelta jauna, kas bija 44 m augsta un būvēta no akmens, kas tika iesvētīta 1924.gadā. Kapelas nosaukums ir: Sveikata ligonių (Slimnieku veselība). Svētās mises, kuras var iegūt pilnas atlaidas, notiek ik gadu septembrī, un tas ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem garīgajiem notikumiem Lietuvā.

1993.gadā Šiluvu apmeklēja pāvests Jānis Pāvils II, kura apmeklējumam par godu pie Tytuvėnai, kas atrodas netālu no Šiluvas, ierīkoja nosēšanās vietu helihopteriem; tika noasfaltēts arī ceļš uz turieni. Šiluvā atrodas arī rekolekciju un viesu nams, kas nosaukts par godu Jānim Pāvilam II (Jono Pauliaus Namai).

Šiluva šodien

ir viena no Lietuvas galvenajām svētceļojumu vietām, kurā īpaši tiek godināta Dievmātes dzimšana. Kopš 1990.-jiem gadiem uz šejieni dodas daudzi cilvēki. Šeit tiek organizētas arī procesijas, kas nāk no mazajām kaimiņu pilsētiņām Tytuvenai und Raseiniai. Ik gadu septembra sākumā Šiluvā pulcējas svētceļnieki. Katra diena septembrī tiek veltīta savai tēmai. Ticīgie pulcējas arī ik mēneša 13.datumā, Marijas dienā, kad notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas godināšana. Šogad Šiluvā ir paredzējas 400 gadu jubilejas svinības kopš Visvv.Jaunavas Marijas parādīšanās, kas notiks no 6.līdz 15. septembrim.

Šiluvā brīnumu dēļ ir pazīstama un iemīļota glezna, kurā Vissv.Jaunavas Marija atainota, turot rokās Bērnu Jēzu. Tā atrodas bazilikā, kur ticīgie par šo brīnumu stāsta jau 200 gadus. Svētceļnieku iemīļota ir arī pati vieta – akmens – , kur Marija ir parādījusies. Parādīšanās akmens atrodas kapelā un ir iebūvēts blakus altārim, uz tā simboliski ir uzlikts ļoti liels rožukronis. Šeit, kā liecina cilvēki, tie, kuri īpaši ir lūguši veselību Jaunavai Marijai, ir arī saņēmuši gan fizisku, gan garīgu dziedināšanu. Stāsta, ka arī tad, ja ar lūgšanu pie Marijas, kas tur parādījusies, vēršas tikai domās, arī tas nes Žēlastību. Notikuši arī daudzi brīnumi.

„Es vēlos žēlsirdību, nevis upuri.”

(Mt 9,13).

14.septembrī notiks žēlsirdības svētceļojums no Rīgas uz Šiluvu (Lietuvu), kur šogad par godu tam, ka 1608.gadā šeit ar asarām acīs un ar Bērnu Jēzu uz rokām parādījās Vissv. Jaunava Marija, notiks 400 gadu jubilejas svinības.

Dalības maksa ir 29 LVL (šajā maksā iekļautas arī pusdienas un uzkodas autobusā). Daļa no Jūsu svētceļojuma dalības maksas tiks ziedota labdarībai, proti, Krāslavas zupas virtuvei vai Subates katoļu draudzes pansionātam „Miera nams”. Šo svētceļojumu organizē nodibinājums CARITAS LATVIJA* un tādā veidā vēlas pievērst cilvēku uzmanību žēlsirdībai un savstarpējai solidaritātei. Šajā svētceļojumā līdzi dosies arī priesteris Edgars Cakuls.

Papildus informāciju par šo svētceļojumu varat iegūt, zvanot pa tel.25945585 (Inese Mičule) vai 29121832 (pr.Edgars Cakuls) vai pa e-pastu: caritas@apollo.lv. Piesakoties pa minētajiem telefona numuriem vai pa e-pastu, jāpasaka arī savs personas kods, telefons un adrese. Svētceļnieki saņems Eiropas veselības apdrošināšanas karti, kas nodrošina pirmās palīdzības sniegšanu ceļojumu laikā Eiropas Savienības dalībvalstīs (tātad arī Lietuvā).

Dalības maksa ir jāpārskaita uz nodibinājuma CARITAS LATVIJA kontu
A/S Hansabankā, SWIFT: HABALV22, Konta numurs: LV46HABA0551008657797
Pārskaitot dalības maksu, norādiet lūdzu savu vārdu, uzvārdu un piezīmi „Šiluvas svētceļojums”, piemēram: Inese Mičule, Šiluvas svētceļojums.

CARITAS LATVIJA
Nodibinājums
Reģ.Nr.40008086191; Katoļu iela 14, Rīga, LV-1003, Latvija; Tel../Fax: 7205067, e-mail: caritas@apollo.lv

*Caritas Latvija ir Latvijas Romas-Katoļu Baznīcas Bīskapu Konferences 2004.gada 10.novembrī dibināta NVO, kuras darbības mērķi ir vērsti, lai mazinātu nabadzību un sociālo nevienlīdzību, migrāciju un lai veicinātu patvēruma meklētāju iekļaušanu Latvijas sabiedrībā. Caritas Latvija ir Caritas Europa un Caritas Internationalis dalīborganizācija, kas kopā veido vairāk nekā 200 organizāciju savienību un ir viens no lielākajiem humānajiem palīdzības tīkliem pasaulē.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti