Now Reading
Svētceļnieki tuvojas Aglonai

Svētceļnieki tuvojas Aglonai

Augusta sākumā visi ceļi ved uz Aglonu. Šogad jaunieši ierodas pāris dienas ātrāk, lai kopīgi svinētu IV Latvijas Jauniešu dienas. 11. augustā galamērķi sasniegs Pļaviņu svētceļnieku grupa, vakar jau ieradās daļa no rīdziniekiem, bet rīt Aglonas Dievmāti ar lūgšanām sveiks lielākā daļa no pārējām grupām.

Katrs svētceļnieks dodas ceļā ar savu motivāciju: vienam tas ir īpašs lūgšanu nodoms, citam vēlme personīgi satikt Dievu savā dzīvē, vēl kādam- kopības izdzīvošana ar citiem kristiešiem.

Vakar, piemēram, nakts mājvietā Vārkavā satikās 4 svētceļnieku grupas un kopīgi svinēja Svēto Misi, kā arī dalījās iespaidos par jau piedzīvoto. Kā priesteris Andris Kravalis uzsvēra, šī tikšanās ir kā zīme Baznīcas vienotībai un Tās ceļam uz vienoto mērķi.

Šogad svētceļojums īpašs ir jauniešiem, jo viņu galamērķis ir ne tikai Aglonas Dievmātes svētvieta, bet arī IV Latvijas Jauniešu dienas Aglonā. 13. un 14. augustā Katoļu Baznīca Latvijā pēc pāvesta aicinājuma apliecinās, cik svarīga vieta Tajā ir tieši jauniešiem ar viņu ticības svaigumu, jaunajām idejām un maksimālismu.

Jauniešu dienu programmā paredzētas jauniešu tikšanās ar 4 Latvijas bīskapiem, kā arī interešu grupas par jauniešiem aktuālām tēmām: saskarsmes psiholoģija, Svētie Raksti, Baznīcas misija, lūgšana un ieklausīšanās Dievā. Īpašais viesis būs arī Rojs Hendijs (Roy Hendy), kurš puišiem stāstīs par vīrieša identitāti.

Spilgtākais punkts jauniešu dienās būs 13. augustā vakara programmas laikā. Tās laikā kristieši no Latvijas, kā arī viesi no Itālijas, Beļģijas un citām valstīm dos liecības par Baznīcas dzīvi savās valstīs un jauniešu aicinājumu uz laulību, priesterību vai konsekrēto dzīvi.

Kulmināciju vakars sasniegs kristības solījumu atjaunošanas laikā. Ikviens jaunietis lūgsies veltīšanās lūgšanu Dievam, tad saņems Dieva Vārdu un svecīti, kuru jaunietis aizdedzinās un novietos sakrālajā laukumā, veidojot krusta formu kā degoša mīlestības avota un Svētā Gara klātbūtnes zīmi ikviena jaunieša dzīvē.

Scroll To Top