Ticīgie dodas ceļā gūt jaunu spēku

Kā katru gadu, tuvojoties Dievmātes svētkiem, svētceļnieku kājas ir uzsākušas skaisto, bet grūto ceļu uz Aglonu. Šodien, 1. augustā, no Rīgas iziet Svētā Jēkaba katedrāles, kā arī Rīgas Vissvētākās Trīsvienības draudzes svētceļnieki.
Savu ceļu uz Aglonu jau pirms dažām dienām ir uzsākuši svētceļnieki no Liepājas, Ventspils, Siguldas, kā arī no citām vietām Latvijā.

Katram svētceļniekam ir sava motivācija, kāpēc viņš ceļu uz Aglonu vēlas veikt kājām: vienam svarīga ir garīgā izaugsme, ceļā personīgi piedzīvojot Dieva mīlestību, citam- kopā būšana ar citiem kristiešiem, lai viņu liecības iespaidā stiprinātos ticībā.
Jauniešiem šogad ir īpašs ceļa mērķis, proti, ceturtās Latvijas Jauniešu dienas Aglonā no 13.- 14. augustam, kuras pāraugs Latvijas aizbildņa Sv. Meinarda un Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Jauniešu dienu programmā paredzēta tikšanās ar 4 Latvijas bīskapiem, kā arī kopīgas lūgšanas, jauniešu liecības par viņu personīgo ceļu pie Dieva un attiecībām ar viņu, kā arī stepa dejas un citas aktivitātes.

Šogad Pasaules Jauniešu dienas, kurās jaunieši tikās ar pāvestu Benediktu XVI, notika jūlijā Sidnejā. To devīze bija: „Jūs saņemsiet Svētā Gara spēku, kas nāks pār jums un jūs būsit mani liecinieki” (Apustuļu darbi 1,8). Tāda pati devīze būs arī Jauniešu dienām Aglonā, un vakara programma, kā arī daudzas tematiskās darba grupas būs tieši par Svētā Gara tēmu, kurš, pēc pāvesta Benedikta XVI vārdiem, ir „ļoti reālā veidā, Baznīcas dvēsele, mīlestība, kas mūs saista ar Kungu un vienu ar otru un gaisma, kura atver mūsu acis, lai mēs redzētu Dieva žēlastības brīnumus mums apkārt”.
Kristiāna Reingolde

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti