Pāvests: Marija norāda uz Kristus krustu – žēlsirdības un miera zīmi

Pastorālās vizītes trešās dienas galvenais pasākums bija Dievmātes parādīšanās Lurdā 150 gadu jubilejas Svētā mise. 14. septembrī Baznīca svin Svētā krusta pagodināšanas svētkus. “Dievs tā mīlēja pasauli, ka atdeva savu vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet iemantotu mūžīgo dzīvi”. Homīlijā pāvests skaidroja, ka krusta zīme ir ticības kopsavilkums. Krusts vēstī, ka mīlestība ir stiprāka par nāvi un ļaunumu, ka mīlestība dara mūs brīvus. Baznīca sludina šo vēsti visām tautām. Benedikts XVI pauda cerību, ka jubilejas svinības stiprinās misionāro garu visā Francijā. Viņš norādīja arī uz Bernadetes lomu. Viņa bija vienkārša, nemācīta, nabadzīga. Kungs pieskaras vietām, kurām mēs negribam pieskarties. Izvēlas cilvēkus, kuri mums šķiet nenozīmīgi.

Sprediķī pāvests skaidroja vārdu «Es esmu Bezvainīgā Ieņemšana» nozīmi. Tajos atklājas katras personas cieņa. Lai arī grēka apzīmogoti, mēs esam atpestīti cerībā. Vissvētākās Jaunavas Marijas vēstījums ir cerības vēstījums visiem cilvēkiem. «Marija ir cerības Zvaigzne – turpināja pāvests. – Viņa aicina mūs pašaizliedzīgi kalpot saviem brāļiem, kā tas redzams Lurdā. Mudina mūs atklāt savu dzīvi kā Kunga dāvāto aicinājumu, īstenojot to dažādos veidos. Kristus krusts palīdz mums pateikt «jāvārdu» Kunga aicinājumam un nebaidīties no dzīves grūtībām. Pateicoties Marijas «jāvārdam», pasaulē ienāca pestīšana, kas izmainīja cilvēces vēstures gaitu».

Pēc Svētās mises pāvests skaitīja lūgšanu «Kunga Eņģelis». Lurdas sv. Jāzepa ermitāžā bija sarīkotas svētku pusdienas, kurās piedalījās kardināli, bīskapi un citi viesi. Svētdienas pēcpusdienā sv. Bernadetes kapelā pāvests tikās ar Francijas episkopāta locekļiem. Tikšanās ilga aptuveni stundu. Plkst. 18.30 Benedikts XVI piedalījās euharistiskajā procesijā. Pirms tās notika Vissvētā Sakramenta adorācija. Vizītes pēdējā dienā, 15. septembrī, pāvests apmeklēs Jubilejas ceļa ceturto posmu – kapelu (Oratoire de l’H?pital), kur Bernadete saņēma Pirmo svēto komūniju. Lurdas bazilikā Benedikts XVI svinēs Euharistiju slimniekiem, piešķirot Slimnieku svaidīšanas sakramentu. 15. septembra priekšpusdienā pāvests ar helikopteru ieradīsies Tarbes-Lurdas lidostā, kur notiks atvadu ceremonija. Ierašanās Romas Čiampino lidostā paredzēta pirmdienas pēcpusdienā.

LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti