Pāvests aicina Krievijas katoļu bīskapus veicināt dialogu ar pareizticīgo Baznīcu

Ticības inkulturācija, darbs ar jauniešiem, rūpes par ģimenēm un ekumeniskā dialoga veicināšana – tie ir ekleziālo kopienu vadītāju galvenie uzdevumi. Benedikts XVI audiencē pieņēma Krievijas Federācijas katoļu bīskapus, kuri Vatikānā ieradās vizītē ad Limina Apostolorum. Jau ziņots, ka Baznīcas struktūras sastāvā ir viena arhidiecēze un trīs diecēzes ar bīskapa sēdekli Saratovā, Irkutskā un Novosibirskā, kā arī Dienvidsahalīnas apustuliskā prefektūra un bizantiešu rita eparhija. Krievijas Katoļu Bīskapu konferenci vada Maskavas arhib. Paolo Pecci.

Benedikts XVI atzina, ka ar lielu interesi ir klausījies bīskapu sniegto pārskatu par katoļu kopienu darbību un situāciju Krievijā. Baznīcas vadītāju uzdevums ir veicināt ticības inkulturāciju. Pāvests atzinīgi novērtēja viņu rūpes par priesteru un kristīgo laju garīgo formāciju. Krievijā, tāpat ka citās pasaules valstīs, vērojama dziļa ģimenes krīze. Tāpēc īpašu uzmanību jāpievērš darbam ar jauniešiem. Katoļu kopiena ir aicināta tālāk nodot cilvēciskās un kristīgās vērtības, svētuma un uzticības Kristum garīgo mantojumu. Pāvests aicināja bīskapus rūpēties par paaicinājumiem uz priesterību un klosterdzīvi, kā arī stiprināt attiecības ar pareizticīgo Baznīcu. Svētais tēvs, izmantojot gadījumu, vēlreiz apsveica jauno Maskavas un visas Krievijas patriarhu Kirilu, vēlot viņam spēku un izturību atbildīgo pienākumu veikšanā.

Turpinot uzrunu, Benedikts XVI uzsvēra, ka nedrīkst atstāt novārtā neko, kas palīdzētu sasniegt Baznīcas vienību. Saprašanos veicina labāka savstarpēja pazīšana. Katoļu un pareizticīgo Baznīcas ticīgie ir aicināti pārvarēt mūsdienu kultūras un ētikas lielos izaicinājumus, kas attiecas uz personas cieņu, tiesībām, dzīvības aizstāvēšanu, ģimeni un citiem sociāli-ekonomiskiem jautājumiem. Ar bīskapu starpniecību pāvests apsveica katoļticīgos, kuri liecina par Jēzu Krievijā.

S. Krivteža / Vatikāna Radio

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti