Baznīca pasludinās par svētu t. Damiānu, lepras slimnieku apustuli

21. februārī Vatikānā notiks publisks konsistorijs, kurā kardināli apstiprinās 10 svētīgo kanonizācijas svinību vietu un laiku. Nākamo svēto vidū ir arī t. Damiāns, misionārs, lepras slimnieku aprūpētājs. Svētīgais Damiāns, laicīgā vārdā Jozefs Damiāns de Veusters, dzimis 1840. gadā Beļģijā. Iestājās Jēzus un Marijas Siržu misionāru kongregācijā. 1865. gadā devās uz Honolulu, kur saņēma priestera svētības.
19. gadsimtā Havaju salas skāra bīstama slimība. Bailēs no epidēmijas izplatīšanās karalis Kamehameha IV spitalīgos aizsūtīja uz Moloku salu, tos pilnībā izolējot no sabiedriskās dzīves. T. Damiāns lūdza bīskapa atļauju doties uz turieni, lai sniegtu garīgo palīdzību šiem nelaimīgajiem cilvēkiem, kuru vienīgais glābiņš bija nāve. Beļģu misionārs Moloku salā izveidoja draudzi, skolas, centās ienest cerības gaismu „nāves nometnē”. Inficējies ar lepru, t. Damiāns nomira 1889. gadā.

Kanonizācijas lietu kongregācija ir apstiprinājusi ar svētīgā t. Damiāna starpniecību veiktā brīnuma autentiskumu. Runa ir par Audreju Toguki no Honolulas. „Es nepārtraukti lūdzu svētīgā t. Damiāna palīdzību – skaidro sieviete, kura izdziedināta no vēža slimības. – Es cerēju, ka viņš man palīdzēs. T. Damiāns nepievīla manas cerības” – intervijā aģentūrai Zenit teica Toguki kundze.

S. Krivteža / Zenit

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti