Vēstule Latvijas jauniešiem saistībā ar „Uzticības svētceļojumu uz Viļņu”

Starptautiskā jauniešu tikšanās Viļņā, svinot Evaņģēlija pasludināšanas tūkstošgadi.

Pēc Viļņas arhibīskapa Audra Joza Bačka uzaicinājuma, no 1. līdz 3. maijam Viļņā ieradīsies vairāk kā 5000 jauniešu no trijām Baltijas valstīm, kā arī no citām Eiropas valstīm, lai atzīmētu Evaņģēlija pasludināšanas tūkstošgadi. Pasākumu rīko Taizē kopienas brāļi sadarbībā ar katoļu, pareizticīgo un evaņģēliskajām baznīcām. Šis ir lielākais kristīgais pasākums, uz kuru kuplā skaitā no dažādām konfesijām dosies jaunieši arī no Latvijas. „Uzticības svētceļojuma ” pasākuma turpinājumā, Taizē kopienas brāļi 4. maijā viesosies Rīgā un 5. maijā Tallinā.

Starptautiskā jauniešu tikšanās tiek plānota vairākos posmos triju Baltijas valstu galvaspilsētās – Viļņā, Rīgā, Tallinā. Rīgā ar brāli Aloizu no Taizē kopienas būs iespēja satikties 4. maijā , jo viņš kopā ar jauniešiem un baznīcu vadītājiem piedalīsies vakara lūgšanā Vecajā Ģertrūdes baznīcā plkst. 19.00, Ģertrūdes ielā (starp Brīvības un Skolas ielu). Jauniešu pasākuma kulminācija notiks Viļņā.

Baltijas valstīs Taizē tikšanās tiek rīkota pirmo reizi, vienlaicīgi svinot Evaņģēlija pasludināšanas tūkstošgadi, kā arī atzīmējot Viļņas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas svētkus. Lietuvā viesus uzņems draudzēs, skolās un ģimenēs.

Trīs dienās Viļņā jauniešiem būs iespēja apmeklēt dažādus pasākumus, piedalīties diskusijās par interesantām un sabiedrībai aktuālām tēmām, kā arī apmeklēt darbnīcas pilsētas centrā.
Rīta programma sāksies ar kopīgu lūgšanu un vakars tiks noslēgts kādā no baznīcām Viļņas centrā. Triju dienu tikšanās noslēgsies svētdien pēc kopīgā svinīgā dievkalpojuma.

“Turpinot „uzticības svētceļojumu uz zemes”, šo pieredzi, kurā piedalās jaunieši no daudzām zemēm, mēs aizvien dziļāk apzināmies šo patiesību – visi cilvēki veido vienu ģimeni, un Dievs mājo ikvienā cilvēkā bez izņēmuma,” raksta brālis Aloizs.

Jauniešu vidū Taizē vārds ir īpaši populārs un visā pasaulē ir zināmas brīnišķīgās Taizē kopienas dziesmas. Taizē ir neliels ciematiņš Francijā, uz kuru ik gadus dodas ļoti daudz jauniešu no visas pasaules, lai kopīgi izdzīvotu ticības pieredzi un atklātu savu aicinājumu, īpaši gada nogalē. Savukārt, lielās jauniešu tikšanās tiek rīkotas katru reizi citā pilsētā. Tās jau ir notikušas Milānā, Zagrebā, Lisabonā, Ženēvā, Nairobi u.c.

Taizē kopienas dibinātājs ir brālis Rožē, kurš 1940. gadā apmetās šajā ciematiņā. Daudzus gadus viņš ir iznēsājis sevī aicinājumu izveidot kopienu, kurā dienu no dienas tiktu izdzīvota izlīgšana starp kristiešiem. Kā teica brālis Rožē: “kopiena, kurā sirds laipnība būtu praktisks apliecinājums, un kur mīlestība būtu visu lietu pamatā”.

Šobrīd Taizē kopienā ir vairāk kā simts brāļu no trīsdesmit dažādām nācijām un dažādām konfesijām. Brāļi pelna iztiku tikai un vienīgi ar savu darbu. Viņi cenšas būt mīlestības klātbūtne nabadzīgajiem, ielu bērniem, cietumniekiem, pamestajiem un izjukušu attiecību dēļ ievainotajiem. Pēc brāļa Rožē nāves 2005. gadā, kad viņš tika nogalināts vakara lūgšanas laikā, tagadējais kopienas priors ir brālis Aloizs.

Informāciju sagatavoja LRKB Informācijas Centrs,
mob.29444171, info@catholic.lv

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti