Now Reading
Vatikāns atgādina Baznīcas morāles principus cīņā pret AIDS

Vatikāns atgādina Baznīcas morāles principus cīņā pret AIDS

Sakarā ar lidojuma laikā uz Jaundi notikušās preses konferences izraisīto plašo rezonanci, īpaši, kas attiecas uz Benedikta XVI izteikumiem par AIDS slimības izplatīšanos Āfrikā, Vatikāna preses dienests izdevis speciālu paziņojumu, kurā uzsvērts, ka sarunā ar žurnālistiem pāvests apliecinājis katoliskās Baznīcas attieksmi šajā jautājumā, kā arī norādījis uz tās galvenajiem uzdevumiem cīņā pret AIDS.

Tie ir, pirmkārt, seksuālā audzināšana, laulības un ģimenes vērtību stiprināšana; otrkārt, zinātnisko pētījumu veikšana un efektīva ārstēšana, kas jānodrošina visiem slimniekiem, un, treškārt, AIDS slimnieku pastorālā aprūpe, sniedzot tiem garīgo mierinājumu. „Tie ir – lasām Vatikāna paziņojumā – Baznīcas galvenie uzdevumi veselības aprūpes jomā. Tomēr tā neuzskata, ka prezervatīvu masveida distribūcija būtu vislabākais un visefektīvākais līdzeklis cīņā pret AIDS.”

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, Āfrikā ar AIDS miruši jau vairāk nekā 25 mlj kontinenta iedzīvotāju. Aptuveni 22,5 mlj āfrikāņu inficējušies ar HIV vīrusu. Baznīca māca, ka laulāto uzticība ir labākais veids, kā apturēt AIDS izplatīšanos

S. Krivteža / Vatikāna Radio

Scroll To Top