Now Reading
Iznākusi grāmata „Dievs vai dievekļi?”

Iznākusi grāmata „Dievs vai dievekļi?”

XIX gadsimta franču sociālists, anarhists Pjērs Prudons (Proudhon) apgalvoja, ka tikai noliedzot Dievu, cilvēks var sasniegt zināšanas, labklājību, sakārtotu un taisnīgu sociālo dzīvi. Taču mēs vairs nedzīvojam XIX gadsimtā un pati vēsture ir pierādījusi, ka Prudonam nebija taisnība, tāpat kā taisnība nav tiem, kas līdzīgā veidā domā šodien. Pretējus uzskatus ir paudis pāvests Jānis Pāvils II, vairākkārt norādot, ka sabiedrība bez Dieva kļūst par sabiedrību, kas ir vērsta pret cilvēku. Par to liecina lēģeri, iznīcināšanas nometnes, holokausts.
Vadoties pēc šīs atziņas, ir savākti Pontifikālās padomes „Taisnība un miers” sekretāra Džampaolo Krepaldi un kardināla Van Thuana raksti, kas publicēti Itālijā iznākušajā grāmatā „Dievs, vai dievekļi?” Izdevniecības Cantagalli izdotā grāmata 18. maijā tika prezentēta Pontifikālajā Gregora universitātē.

„Ja cilvēki noliedz Dievu, viņi kļūst par dažādu dievekļu, jeb elku upuriem,” grāmatas ievadrakstā atzīmējis Pontifikālās padomes „Taisnība un miers” prezidents, kardināls Renato Rafaele Martino. Šie elki, par kuriem runā kardināls, ir nauda, panākumi, vara, izpriecas, spēka likums tā vietā, lai valdītu likuma spēks.

Grāmata sastāv no četrām daļām, kas saucas „Antropoloģiskā jautājuma jaunie aspekti”, „Ticība, prāts un politika”, „Cilvēktiesības šodien”, „Baznīcas sociālā mācība”. Šos tekstus prezentācijas pasākumā komentēja Pontifikālās Gregora universitātes Sociālo zinātņu fakultātes docētāji Guljermo Eskobars Herrans un Rokko D’Ambrozio.

I. Šteinerte/Vatikāna radio

Scroll To Top