Kristieši Limbažos aizlūdza par Vidzemi

Nometnes programmas ietvaros notika dažādas izklaides, kā arī sociāli atbildīgas aktivitātes. Apvienojot atpūtu ar kristīgo misiju, 15 dalībnieki sagatavoja īpašu programmu bērniem un viesojās vietējā bērnu namā – patversmē „Umurga”. Savukārt 17 nometnes jaunieši devās uz Limbažu rajona pansionātu „Urga”, kur tos pie durvīm sagaidīja Millijas Rudcovas kundze, kas teic sevi lūdzam par garīgo atmodu šajā veco ļaužu mītnē: “Es lūdzu Dievam jau ilgāku laiku par to, lai šeit ienāk ne tikai barība vēderam, bet arī īsta garīgā barība,” viņa atklāja pēc apmeklējuma, kurā sirmgalvji vairāk iepazina kristīgo vēsti dziesmās, uzvedumos un sadraudzībā ar Jēzus Kristus sekotājiem. Arī Umurgas pagasta pansionātā „Cerība” viesojās 16 nometnieki, kamēr pārējie devās lūgšanu gājienā pa Limbažu pilsētu, piestājot un aizlūdzot pie ievērojamām vietām. Nometnes dalībnieki lūdza Dievu arī par Vidzemes ģimenēm, valdību, uzņēmumiem, skolām, pansionātiem, bērnu namiem un citām institūcijām.
Dažādi pasākumi norisinājās arī vidusskolas telpās, kur mūziķis Jānis Šnipke ar bendu izpildīja kristīgās dziesmas, bet garīdznieki no Vidzemes reģiona dalījās pārdomās. Pirmajā HM vakarā nometniekus uzrunāja draudzes „Dieva Mājas” mācītājs Samuels Tomass Valutadatils, kurš klātesošos iedrošināja ticēt saviem sapņiem. Bet sestdien mācītājs Andrejs Vatuļins no Valmieras ikvienu mudināja būt īsteniem un izvairīties no jebkādas liekulības.
Tā kā HM lūgšanu salidojumi tiek rīkoti reizi gadalaikā, pavasara programmas tematiskais sarunu šovs nodēvēts par „Zaļajām sarunām”. Šoreiz uz „zaļo” diskusiju uzaicināti divi laulātie pāri – Ogres Apustuliskās draudzes „Vārda Spēks” mācītājs Agris Ginko ar sievu Inetu un Kauguru baptistu draudzes sludinātājs Jānis Akmens ar sievu Kristīni. Abas kristīgās ģimenes, atbildot uz jauniešu jautājumiem, dalījās pieredzē un diskutēja par attiecībām draudzē, ģimenē un ar pretējo dzimumu. Beidzoties „Zaļajām sarunām”, dalībnieki pēc vecuma sadalījās mazajās grupās un, pārspriežot izskanējušo, ikviens dalījās iespaidos. Kāda dalībniece nometnes noslēgumā, aizpildot aptaujas anketu, rakstīja: „Sarunu šovs iedrošināja! Tagad skaidri zinu, ka par savu dzīvesdraugu izvēlēšos kristieti.” Arī grupās veiktās aptaujas liecina, ka viedokļu dažādību un dzīves pieredžu piesātinātā mācītāju ģimeņu apspriede daudzus rosināja gan vairāk pievērst uzmanību savstarpējām attiecībām, gan atbildēja uz svarīgiem dzīves jautājumiem.
„Es ticu, ka šajā nometnē Dievs ir mainījis daudzu cilvēku sirdis un uzklausīja ikvienu lūgšanu par Vidzemi. Dievs mīl Latviju un Viņam rūp viss, kas tajā notiek,” atskatoties uz notikušo, norādīja starptautiskās organizācijas „Vispasaules bērni” vadītāja Latvijā Iveta Konute. „Bet mūsu pienākums ir lūgt par savu zemi,” viņa piebilda.
Trīs dienu kristiešu saiets noslēdzās, izdziedot Baumaņu Kārļa lūgšanu par Latviju.
Iepriekšējā HM nometne notika Jelgavā, kur dalībnieki vienojās lūgšanās par Zemgali. Salīdzinot abos novados rīkotās lūgšanu reizes, Vidzemē dalībnieku skaits bija lielāks. Mazo grupu sapulcēs jautāts, kādā veidā nometnieki uzzināja par pasākumu. Aptuveni trešā daļa atbildēja, ka ieradās pēc draugu rekomendācijām.
Nākamreiz HM dievlūdzēji pulcēsies Kristīgajā nometņu un atpūtas centrā „Norkalni” no 26. līdz 29. augustam. Sīkāka informācija par to būs pieejama mājas lapā www.vispasaulesberni.lv.
Paldies Dievam par šo lūgšanu laiku! Paldies arī par dāvanām „History Makers” atbalstītājiem: “Valmieras piens”, “Ādažu čipsi”, “Ādažu kukulītis”, “Pure”, maiznīca “Flora” un “Zelta Vārpa-5″!
 
„Dievs, svētī Latviju!”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti