Now Reading
Nē – karam un terorismam! Jā – mieram un izlīgšanai! Noslēgusies pāvesta vizīte Svētajā Zemē

Nē – karam un terorismam! Jā – mieram un izlīgšanai! Noslēgusies pāvesta vizīte Svētajā Zemē

„Tava vizīte bija garīgās misijas pildīšanas paraugs. Tā dāvāja jaunu garu kristiešu-ebreju dialogā” – teica Šimons Peress. 15. maijā Telavivas lidostā notika atvadu ceremonija. Izraēlas prezidents pauda atzinību par pāvesta teiktajiem vārdiem attiecībā uz holokausta upuru piemiņas saglabāšanu un antisemītisma apkarošanu. Prezidents Šimons Peress atzina, ka neskatoties uz cilvēku ilgām pēc miera, tomēr atrodas arī fanātiķi, kuri uzskata, ka Dievs atļauj nogalināt un ķerties pie vardarbības. Pauda cerību, ka pāvesta garīgā misija veicinās mieru visā pasaulē. Prezidents no pāvesta atvadījās ar miera sveicienu Šalom!
Benedikts XVI pateicās par viesmīlību un sirsnību, ko izjutis uz katra soļa. Apliecināja, ka Izraēlā un palestīniešu teritorijās ieradās kā miera svētceļnieks, kā izraēliešu un palestīniešu draugs. Draugi cieš, redzot citu ciešanas; raud, pārdzīvojot draugu nāvi. Vēršos ar aicinājumu pie šīs zemes tautām: Nekad vairs asins izliešanas! Nekad vairs konfliktu! Nekad vairs terorisma! Nekad vairs kara! Pārrausim naida un vardarbības loku! Veidosim mieru, kas balstās uz taisnības, izlīgšanas un piedošanas pamatiem. Abām valstīm ir tiesības dzīvot mierā un drošībā, ar starptautiski atzītām robežām.

Ar Izraēlas aviokompānijas El Al lidmašīnu B777 Benedikts XVI devās ceļā uz Romu. Pēc gandrīz četru stundu ilga lidojuma pāvests ieradās Romas Čiampino lidostā. 15. maija pēcpusdienā Svētais tēvs atgriezās Vatikānā. Līdz ar to noslēdzās viņa 12 apustuliskais ceļojums.

Miers tautu un reliģiju starpā, miers starp dažādiem Baznīcas ritiem un kristīgajām konfesijām. Tas bija ceļojums, kurā pāvests vairāk klausījās nekā runāja – teica Vatikāna preses sekretārs. – Benedikts XVI ir cilvēks, kas klausās, klausās ar lielu uzmanību. Viņš klausījās Jordānijas, Izraēlas un Palestīnas politiķus; klausījās kristiešu, ebreju un musulmaņu līderus.

S. Krivteža / Vatikāna Radio

Scroll To Top