Slovākijā izklīdina pro – life mītiņu

Pro – life juristu grupa norāda, ka  CBR mītiņu ar nosaukumu „Apturiet genocīdu! ( Stop Genocide)” noturēja, lai informētu sabiedrību par genocīda šausmām, ieskaitot abortus, bet Slovākijas policija  nepamatoti apgalvoja, ka plakātos mītiņa dalībnieku rokās bija pārāk daudz vardarbības, lai tos varētu izrādīt publiski.

„Kristiešiem un citiem dzīvības aizstāvjiem nav jātiek diskriminētiem un apklusinātiem tādēļ, ka tie pauž savu pārliecību un dara zināmu patiesību par abortiem” LifeNews.com pastāstīja  ADF  Eiropas nodaļas padomnieks, viens no lietas ierosinātājiem Rodžers Kiska .

„Policija acīmredzot izlēma, ka  nevēlas, lai cilvēki tiktu konfrontēti ar  patiesību par to, kas īstenība ir aborts. Plakāti bija pilnīgi likumīgi un vienkārši parādīja attēlus par briesmu darbiem, kas visā pasaulē notiek aiz ( abortu klīniku) slēgtajām durvīm” viņš piebilda.

„Amerikāņiem nevajadzētu domāt, ka šāda veida valdības kontrole pār runas brīvību ir tikai ārpus ASV,” Kiska turpināja.

„ADF šāda veida lietas ASV izcīna visu laiku. Bet, ja  Slovākijas Republikas Konstitucionālā Tiesa nolems, ka policijas iejaukšanās ir bijusi likumīga, tas būs vēl viens lēmums, kuru abortu aktīvisti varēs izmantot  kā precedentu  ASV tiesās,” norādīja Kiska.

Policija Košices pilsētā, Slovākijas austrumos, mītiņu izbeidza bez jebkāda pamatojuma, jo   tā laiks un vieta bija saskaņoti likuma noteiktajā kārtībā, norādīts prasības pieteikumā. 

Galvenais policijas pretenziju iemesls bija pasākuma laikā lietotie plakāti, kuros izmantotas abortēto bērnu fotogrāfijas, kā arī citi attēli par  genocīdu un cilvēktiesību pārkāpumiem.

ADF juristi norāda, ka policija ir pārkāpusi Slovākijas un ES likumos noteikto grupas locekļu izteikšanās brīvību.  

Lietā iesaistīts arī pro – life jurists no Anglijas Bruno Kvintavalle.

Tulk J. Lulle.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti