Uzticības Svētceļojums turpinās Poznaņā

Vakara noslēgumā jaunieši aizdedzināja sveces, kas simbolizēja Kristus gaismu. Lūgšanām tāpat kā ticības apliecinājumam nebija nobeiguma un daudzi jaunieši, kuri vēlējās, varēja palikt baznīcā un lūgties.
Uguns krāsas drapērija, kas rotāja baznīcas centru, atgādināja par to neizmērojamo mīlestību, ar kādu Kristus mūs mīl! Dziesmas, sveču gaisma, klusums – tas viss ļāva apjaust, cik ļoti Tēvs vēlas, lai bērni viens otru mīlētu un nebaidītos nākt pie Viņa!
5. maijā  vēl pirms došanās uz Tallinu, Taizē kopienas brāļi paviesojās Rīgas Garīgajā seminārā. Tikšanās notika semināra kapelā, uz kuru pulcējās studenti un pasniedzēji.Kopienas priors brālis Aloizs dalījās pieredzē, cik jauniešiem ir svarīgi piedzīvot personīgas attiecības ar Dievu un dalīties ticības dzīvē, tas ir, kopienas pieredze!
Ar br. Aloizu kopā bija vēl trīs  Taizē kopienas brāļi un mācītājs Krists Kalniņš.Galvenais uzdevums, kā pieminēja brālis Aloizs, ir svētceļnieku uzņemšana. Viens no brāļiem, brālis Matejs, ir atbildīgais par Latvijas un Igaunijas jauniešiem, kuri ierodas Taizē.
Brālis Aloizs semināra studentiem pastāstīja par kopienas ikdienas dzīvi un pašiem pirmsākumiem, pieminot brāļa Rožē dzīves liecību. Brāļi labprāt atbildēja arī uz semināristu uzdotajiem jautājumiem, tā bija interese par kopējās liturģijas svinēšanu, lūgšanām, kopienas garīgumu, jauniešu tikšanās organizatoriskā un finansiālā puse.

Ar Tallinas apmeklējumu noslēgsies trešais „Uzticības Svētceļojuma” Baltijas valstīs posms.Bet Evaņģēlija vēsts nebeidzas. Taizē kopiena visus aicina jau gatavoties lielajai Eiropas Jauniešu Tikšanās reizei Polijā, kura notiks no 2009. gada 12. decembra līdz 2010. gada 2.janvārim Poznaņā. Sekojiet informācijai Taizē mājas lapā: www.taize.fr.
LRKBIC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti