Pāvesta pārdomas par Kristus Mātes lomu priestera dzīvē

Pārdomas par Kristus Mātes lomu priestera dzīvē un aicinājums lūgties par Tālo Austrumu reģiona iedzīvotājiem, kuri cieš dabas stihiju traģiskās sekas – tie bija Benedikta XVI uzrunas galvenie punkti. „Domāju par visām tautām, kuras pēdējā laikā skārušas viesuļvētras, kas plosās Filipīnās, Taivānā, vairākos Ķīnas dienvidaustrumu reģionos un Japānā, valstī, kur nesen notika arī spēcīga zemestrīce. Apliecinu savu garīgo tuvumu tiem, kuri cieš, un aicinu visus ticīgos lūgties par dabas stihijas upuriem.”
12. augustā Kastelgandolfo uz tikšanos ar pāvestu ieradās vairāk nekā četri tūkstoši svētceļnieku, kuru vidū bija arī grupa no Lietuvas. Svētais tēvs skaidroja, ka Dievs respektē katra cilvēka brīvību. Viņš gaida savas radības piekrišanu. Marijas jāvārds atvēra vārtus, caur kuriem pasaulē ienāca Dievs. Viņai ir svarīga loma pestīšanas noslēpumā, kas atklājās Kristus krusta upurī. Jēzus atdeva savu māti mīļotajam māceklim. Evaņģēlijā lasām, ka no tā brīža Jānis ņēma viņu pie sevis. Marija kļuva par māti visiem cilvēkiem. Viņa ir arī priesteru māte.

Svētais tēvs atgādināja, ka priesterim vajag līdzināties Marijas vienotībai ar Kristus priesterisko sirdi, jo viņa ir vienīgā Augstā Priestera Māte. „Vienotībā ar Kristu un Jaunavu Mariju mēs tiekam piepildīti ar to mieru un ticību, kas mums visiem ir nepieciešama gan mūsu apustuliskajam darbam, gan personiskajai dzīvei. Lūgsim, lai Vissvētākā Jaunava Marija palīdz visiem priesteriem kļūt līdzīgiem Kristum,” aicināja pāvests. 15. augustā, Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos, Kastelgandolfo draudzes baznīcā Benedikts XVI svinēs Euharistiju un skaitīs mariānisko lūgšanu „Kunga eņģelis”.

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti