Benedikts XVI apmeklēja Viterbo un Banjoredžo

Faula ielejā Benedikts XVI svinēja Euharistiju. Tajā piedalījās vairāk nekā 10 tūkstoši ticīgo. Skaidrojot svētdienai paredzētos Svēto Rakstu lasījumus, pāvests uzsvēra, ka Baznīca sludina Kristu un apliecina, ka Viņa klātbūtne ir žēlastība, uzdevums un prieks. Svētais tēvs aicināja ticīgos atvērt savas sirdis Dieva Vārdam un pieņemt Viņa klātbūtnes dāvanu.

Viterbo Baznīca aicināta palīdzēt ticīgajiem kļūt par autentiskiem Kristus mācekļiem un sasniegt tiem ticības briedumu, – teica pāvests. – Ticība ir žēlastība, Dieva dāvana, kuras attīstību ar prātu vien nav iespējams ne aptvert, ne izvērtēt. Šis uzdevums uzticēts draudzēm, ģimenēm, katehētiem, audzinātājiem. Benedikts XVI norādīja arī uz ticības liecības nozīmi. Sv. Pāvils raksta: „Ticība darbojas mīlestībā”. Pāvests aicināja jauniešus un ģimenes nebaidīties dzīvot un liecināt par Kristu.

Euharistijas noslēgumā Benedikts XVI skaitīja mariānisko lūgšanu „Kunga eņģelis”. „Esmu ieradies, lai stiprinātu jūsu ticību” – teica pāvests. Jau vairākus gadsimtus šo diecēzi vieno ciešas attiecības ar apustuļa Pētera pēcteci. Svētais tēvs pieminēja sv. Leonu Lielo, Pāvilu III un daudzus citus izcilus cilvēkus, kuri dzimuši šajā apgabalā un devuši svarīgu ieguldījumu Baznīcas dzīvē. „Laika gaitā Viterbo ir apmeklējuši 50 pāvesti. Tā tiek saukta par „pāvestu pilsētu”. Šis nosaukums pilsētas iedzīvotājiem ir kā pamudinājums ar vārdiem un dzīvi drosmīgi liecināt par ticību. Par to pašu ticību, par kuru savu dzīvību ziedojuši mocekļi Valentīns un Hilārijs, pirmie šīs zemes svētie. Viņu mirstīgās atliekas atrodas Viterbo katedrālē” – teica Benedikts XVI.

„Stiprini savus brāļus. Šie Kunga vārdi šodien attiecas arī uz mani. Tādēļ lūdzieties, dārgie brāļi un māsas, lai es spētu uzticīgi un ar mīlestību izpildīt Kristus ganāmpulka Augstā gana misiju” – aicināja pāvests.

Pēc lūgšanas „Kunga eņģelis” Svētais tēvs apsveica Starptautiskā kongresa Cilvēki un reliģijas dalībniekus. Tā tēma ir «Asīze Krakovā». Intervijā Vatikāna Radio kard. Staņislavs Dzivišs uzsvēra, ka kongress ir ekumeniskās tikšanās Asīzē turpinājums. Pasākumu rīko Krakovas arhidiecēze un Romas Svētā Egīdija kopiena. Kongresa patronāts ir Polijas prezidents Lehs Kačinskis. Tajā piedalās dažādu reliģiju un ekleziālo kopienu pārstāvji, Polijas un Izraēlas pilnvarotie vēstnieki pie Svētā Krēsla, Europas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barrozu, Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis un daudzi citi. Kongresa dalībnieki apmeklēs arī Aušvicas koncentrācijas nometni.

Vizītes laikā Benedikts XVI pasvētīja Viterbo sv. Laurencija katedrāles jaunās bronzas durvis, kas nosauktas par „Gaismas durvīm”, jo tajās ir attēloti jaunie Rožukroņa noslēpumi. 6. septembra pēcpusdienā pāvests apmeklēja Banjoredžo pilsētu, kurā dzimis sv. Bonaventūra, viduslaiku teologs un filozofs, viens no pirmajiem franciskāņu ordeņa ģenerālpriekšniekiem. Viņa relikvijas atrodas sv. Mikolaja baznīcā. Banjoredžo pāvests apmeklēja Kverčas Dievmātes baziliku. Svētdienas vakarā Benedikts XVI atgriezās Kastelgandolfo.

S. Krivteža / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti