Benedikts XVI Brno: šodien vajadzīga kopīga liecība par Kristu

Gribu mudināt jūs būt uzticīgiem savam kristieša aicinājumam – teica Benedikts XVI pirms lūgšanas “Kunga Eņģelis”. Pāvests pauda prieku, ka var lūgties šajā Morāvijas un Bohēmijas zemē, kas saistīta ar bagātām kristīgajām tradīcijām. Atgādināja, ka savu ceļojumu uz Centrālo un Austrumeiropu Jānis Pāvils II, pirms 20 gadiem, iesāka ar Velehradas pilsētas apmeklējumu. Vieta ir slavena ar ekumenisma pirmsākumiem slāvu pasaulē – teica pāvests, atsaucoties arī uz Jāņa Pāvila II vizīti Svjati Kopečekā pie Olomoucas. Tur 1995. gadā notika neaizmirstama tikšanās ar jauniešiem. “Tieši šajā garā es gribu atsaukties uz sava priekšgājēja mācību un aicināt jūs palikt uzticīgiem jūsu kristīgajam aicinājumam un Evaņģēlijam, lai kopā veidotu solidaritātes un miera nākotni”, sacīja Benedikts XVI.
Morāvija ir bagāta ar mariāniskajām svētnīcām, ko ticīgie kuplā skaitā apmeklē visa gada garumā. “Lai Marija uztur modru jūsu ticību” – vēlēja pāvests. Runa ir par tādu ticību, kas sakņojas bagātajās senatnes tradīcijās. Šī Čehijas reģiona iedzīvotāji rūpējas par savu tradīciju saglabāšanu, kas savukārt būtiski ietekmē ģimenes dzīvi un attiecības. Diemžēl, reizēm esam spiesti konstatēt, ka modernās dzīves ritms aizēno ticības bagāto mantojumu. Tāpēc svarīgi no sava redzesloka nepazaudēt to ideālu, ko pauž tradīcijas – pasvītroja Benedikts XVI – un rūpīgi glabāt dzīvu sentēvu garīgo mantojumu un ar tā palīdzību stāties pretī šodienas izaicinājumiem.

Pēc lūgšanas “Kunga Eņģelis” sekoja apsveikumi slovāku, poļu, vācu un čehu valodās. Uzrunājot svētceļniekus no Vācijas un Austrijas, pāvests pasvītroja, ka šodien īpaši nepieciešama mūsu kopīgā liecība par Kristu. Ticība Jēzum ir tā, kas mūs vieno. Lai pieredze, ka Kristus savus draugus neatstāj vienus, bet palīdz tiem dzīvot laimīgi, neatstāj arī mūs aukstus un vienaldzīgus pret saviem līdzcilvēkiem, kuri meklē patiesību un tiecas pēc mīlestības. Svētais tēvs aicināja rādīt saviem tuvākajiem ceļu pie Kristus, jo Viņš ir tas, kurš dāvā mums dzīvību pārpilnībā.

Svētdienas pēcpusdienā Prāgas arhibīskapa rezidencē notika ekumēniskā tikšanās. Tajā piedalījās kardināli, bīskapi, Čehijas dažādu kristīgo konfesiju pārstāvji. Benediktu XVI sagaidīja kard. Miloslavs Vlks. Vispirms pāvestu un visus klātesošos sveica Čehijas kristīgo Baznīcu Ekumeniskās padomes prezidents Dr. Černijs, pēc tam uzrunu teica Benedikts XVI. Svētais tēvs pievērsa uzmanību Evaņģēlija lomai sabiedriskajā un akadēmiskajā dzīvē. Šodien pastāv tendence mazināt kristietības ietekmi sabiedrībā – viņš atgādināja. Taču mums jāuzdod jautājums un jāpārdomā, kas Evaņģēlijam ir sakāms mūsdienu Čehijas Republikai un Eiropai kopumā. Kristietībai ir liela loma gan praktiskajā, gan ētiskajā jomā, jo Evaņģēlijs turpina iedvesmot cilvēkus uz nesavtīgu veltīšanos savu tuvāko labā. Tad, kad Eiropa ieklausās kristietības vēsturē, tā sadzird pati savu vēsturi – pasvītroja Benedikts XVI. Pēc ekumēniskā saieta, Prāgas pilī pāvests tikās ar Čehijas akadēmiskās un kultūras pasaules pārstāvjiem. Ar šo tikšanos noslēdzās Benedikta XVI vizītes Čehijas Republikā otrā diena. Pirmdien 28. septembrī Svētais tēvs ieradīsies Stara Boleslavā, kur svinēs Svēto Misi.

J. Evertovskis / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti