Čehija gaida pāvestu Benediktu XVI

Čehijā rit pēdējie sagatavošanās darbi pāvesta vizītei, kas notiks no 26. līdz 28. septembrim. Vairāki simti brīvprātīgo palīgu strādā pie altāru izveidošanas Brno un Stara Boleslavā. Organizatori lēš, ka uz tikšanos ar pāvestu ieradīsies vairāk nekā 150 tūkstoši ticīgo. Sagatavošanās darbos iesaistījusies arī prezidenta kanceleja. «Lai gan līdz pāvesta vizītei palikusi tikai viena diena, tomēr Prāgā par to vēl nekas neliecina. Pilsētas ielās nav redzami ne plakāti, ne transparenti. Katoliskā Baznīca nevēlas konkurēt ar politiķiem, kuri publiski afišējas pirms drīzumā paredzētajām vēlēšanām» – sarunā ar Vatikāna Radio žurnālistu teica bīsk. Vaclavs Malijs.
Čehu plašsaziņas līdzekļos jau ir parādījušās ziņas par Benedikta XVI vizīti, taču tās publicētas avīžu pēdējās lappusēs. Vienīgi Prāgā iznākošā laikraksta vācu valodā «Pragauer Zeitung» pirmajā lappusē redzams pāvesta attēls, zem kura sniegta informācija par vizītes norises programmu. Čehijas vadošais laikraksts «Lidove Noviny» savus lasītājus iepazīstina ar mākslas šedevriem, kurus vizītes laikā redzēs Svētais tēvs, pasvītrojot, ka šos dārgumus vairāk pazīst ārzemēs nekā Čehijā. Atgādināts, ka Prāgas Uzvaras Dievmātes svētnīcu, kur atrodas Jēzus Bērna statuja, katru gadu apmeklē aptuveni 2 miljoni svētceļnieku, galvenokārt no ārvalstīm.

Savukārt avīze «Hospodarske Noviny» uzsver, ka pāvesta svinētajos dievkalpojumos piedalīsies 130 tūkstoši ticīgo, kas ir par 30 tūkstošiem mazāk nekā tas bija Jāņa Pāvila II vizītes laikā. Avīze atgādina, ka Čehijā ieradīsies ticīgie no Slovākijas, Polijas, Vācijas un Austrijas. Pieteikusies svētceļnieku grupa no ASV, kā arī divi cilvēki no Čīles. Euharistijas svinībās Brno un Stara Boleslavā ticīgie varēs piedalīties bez ieejas kartēm.

Arī laikraksts «Dnes» raksta par pāvesta vizīti, sniedzot plašu informāciju par satiksmes kustības ierobežojumiem. Tajā publicēta arī intervija ar Lubomiru Kvičalu, kas ir atbildīgais par pāvesta drošību. Viņš uzskata, ka Benedikta XVI tikšanās ar ticīgo pūļiem ir liels izaicinājums drošības dienestiem.

Uz tikšanos ar Benediktu XVI ieradīsies aptuveni 10 tūkstoši slovāku. Slovākijas Bīskapu konferences preses sekretārs pr. Jozefs Kovačiks uzskata, ka svētceļnieku skaits varētu būt lielāks, jo daudzi ieradīsies individuāli. Pāvesta vizītes norisi pilnībā translēs slovāku katoļu televīzija Lux un radio Lumen.

 S. Krivteža/csd, agi, kai

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti