Jauns Baznīcu ekumeniskās padomes ģenerālsekretārs

Baznīcu ekumenisko padomi turpmāk vadīs luterāņu mācītājs Olavs Fikse Tveits no Norvēģijas. Viņš nomainīs kenijiešu metodistu mācītāju Samuelu Kobiju, kurš to vadīja no 2004. gada 1. janvāra. „Uzdevumus, kurus pieņemu līdz ar savu ievēlēšanu, uzskatu par Dieva aicinājumu – pēc balsošanas rezultātu paziņošanas teica 48 gadus vecais Tveits. – Apzinos cik lielu un atbildīgu misiju mums ir jāveic”.
„Gribu stiprināt ekumenisko garu, lai mēs kopīgi veicinātu kristiešu vienotību – intervijā Vatikāna Radio teica jaunais padomes ģenerālsekretārs. – Uzskatu, ka jāveicina ciešāka sadarbība ar katoļu Baznīcu. Ļoti svarīgs ir katoļu Baznīcas ieguldījums teoloģiskajās debatēs un diskusijās par ētiski-sociāliem jautājumiem.” Norvēģu luterāņu mācītājs piebilda, ka savu pilnvaru laikā viņš plāno ierasties vizītē Vatikānā, lai tiktos ar Benediktu XVI. „Vēlos runāt ar pāvestu ne tikai par izaicinājumiem, kas stāv mūsu priekšā, bet arī par mūs vienojošās ticības nozīmi. Domāju, ka ir daudz jautājumu par kuriem mēs varētu diskutēt” – teica padomes ģenerālsekretārs Olavs Fikse Tveits.

Pasaules Baznīcu padome izveidota 1948. gadā Amsterdamā. Tās ietvarā darbojas 349 baznīcas un ticīgo kopienas. Katoļu Baznīca nepieder pie šīs padomes. Taču tā no 1964. gada aktīvi sadarbojas dažādu ekumenisko projektu īstenošanā.

S. Krivteža / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti