Now Reading
Noslēdzas sv. tēva Pio relikviju izstādīšana

Noslēdzas sv. tēva Pio relikviju izstādīšana

23. septembrī San Džovanni Rotondo svētnīcā noslēgsies tēva Pio relikviju izstādīšanas gads. Kā jau vēstīts, viņa ķermenis bija izstādīts publiskai apskatei sakarā ar 40. gadskārtu kopš nāves un 90. gadskārtu kopš stigmātu saņemšanas.
24. septembrī svētā Pio mirstīgās miesas tiks guldītas necaurspīdīgā urnā, ko izgatavojis Gruzijas metālmākslinieks, Francijas pavalstnieks Goudži Amahoukeli. Urna, savukārt, tiks ielikta tā paša mākslinieka gatavotā relikviārijā.
Pagaidām vēl nav nolemts, kad tieši svētā Pio relikvijas tiks pārnestas uz jauno baznīcas kriptu, kas veltīta viņa godam un ko 21. jūnijā, apmeklējot San Džovanni Rotondo svētnīcu, iesvētīja pāvests Benedikts XVI. Kripta ir izrotāta ar slovēņu jezuīta un mākslinieka Marka Rupnika darinātām mozaīkām. Tās ir izgatavotas no akmeņiem, kas nākuši no dažādām pasaules valstīm – no Itālijas, Francijas, Grieķijas, Maķedonijas, Turcijas, Ēģiptes, Brazīlijas, Meksikas, Dienvidāfrikas, Irānas, Afganistānas, Pakistānas, Ķīnas un Indijas. Griesti ir rotāti ar zelta lapām, kas iegūtas no izkausētām votām, kuras savulaik, godinot tēva Pio piemiņu, svētnīcai ir dāvinājuši ticīgie.

Pirms atceres gada noslēguma, no 17. līdz 20. septembrim svētā Pio baznīcas auditorijā notiek starptautiska konference par tematu: „Somātiskā, fenomenoloģiskā un garīgā stigmatizācija”, kurā uzstājas teoloģijas, Svēto Rakstu, garīguma un medicīnas speciālisti.

Arī šogad, no 18. līdz 22 septembrim notiks tradicionālā lūgšanu vigīlija pirms liturģiskajiem svētā Pio svētkiem. Tā noslēgsies ar Euharistijas svinībām pusnaktī, pulksten 24. Dievkalpojumu vadīs Mazo kapucīnu brāļu ģenerālministrs, tēvs Mauro Jori.

Nākamajās dienās divus svinīgākos dievkalpojumus, respektīvi, pulksten 11 un pulksten 18, vadīs jaunais Manfredonijas-Viestes-San Džovanni Rotondo arhibīskaps Mikele Kastoro un Romas svētā Pētera bazilikas arhipriesteris, kardināls Andželo Komastri.

I. Šteinerte/Vatikāna Radio

Scroll To Top