Svētā Gara čuksts

No 4. līdz 6. septembrim Rīgā, Enkura ielā 9Māsu kalpoņu klosterī notiks rekolekcijas meitenēm kuras vēlas izzināt savu aicinājumu. Pastāstīt par to esmu aicinājis māsu Inesi Ievu.

Pastāstiet, lūdzu, kas šīs ir par rekolekcijām, kā tās notiek?

Mēs esam sapratušas, ka daudziem jauniešiem ļoti aktuāls ir jautājums par savu aicinājumu. Pat, ja viņi to neizsaka skaļi, sirds dziļumos, katrs no viņiem domā, kāpēc Dievs viņu ir radījis, kāpēc viņš ir šajā pasaulē, kāds ir viņa uzdevums? Šīs trīs dienas Dieva klātbūtnē ir veltītas tieši šādām pārdomām, jautāt Dievam – kas es esmu, kāds ir Dieva nodoms manai dzīvei? Šīs rekolekcijas palīdz izzināt savu aicinājumu plašā nozīmē, sākot ar to, ko nozīmē būt kristietim, būt cilvēkam šajā pasaulē ejot uz konkrētiem aicinājumiem. Vai Dievs mani aicina uz konsekrēto dzīvi, vai uz dzīvi laulībā? Ir vērts uzdot šos jautājumus, jo Dievs vēlas uz tiem dot atbildes.

Tātad, šo rekolekciju mērķis ir, uzdot Dievam jautājumu, atklāt cilvēkam, kāds ir viņa aicinājums un, tur nav svarīgi, vai tā ir konsekrētā dzīve, vai tā ir laulības dzīve

Jā, tieši tā, jo aicinājums jau ir cilvēkā pašā. Tā nav izvēle. Tā drīzāk ir nepieciešamība atklāt ko Dievs no manis vēlas. Es uzskatu, ka katru no mums Dievs ir radījis ar kādu īpašu domu. Tā sacīja arī mazā svētā Terēze, kura teica, ka labs dārznieks nekad necentīsies no rozēm izaudzēt persikus. Līdz ar to, arī aicinājums ir kaut kas tāds, kas ir dziļi iekšā cilvēkā, viņa īstākā būtība. Šīs rekolekcijas palīdz to atklāt.

Šīs rekolekcijas nenotiek pirmo reizi. Cik gadus tās jau notiek?

Šīs rekolekcijas mums būs sesto reizi. Pamatshēma rekolekcijām ir saglabāta kā vienmēr. Vienīgi, šogad mēs pārdomāsim Jāņa evaņģēlija 3. nodaļu par Svēto Garu kurš čukst mūsu sirdīs, kurš mūs iedvesmo. Mums vienkārši jāprot ieklausīties šajā Svētā Gara iedvesmā. Tāpēc rekolekciju nosaukums ir „Svētā Gara čuksts”.

Vai ir kādas atsauksmes no iepriekšējo rekolekciju dalībniecēm? Kādi ir viņu dzīves ceļi?

Ir dažādas pieredzes. Ir viena māsa, kura šobrīd ir klauzūras klosterī. Tieši ar šādu nodomu viņa bija atbraukusi uz rekolekcijām, lai uzzinātu, vai tas ir tas, ko Dievs vēlas. Mēs priecājamies par šo Dievam veltīto dzīvi. Ir gadījumi, kad vēlas piedalīties rekolekcijās vēl un vēl. Gadījās, ka uzzinot, ka rekolekcijas notiks no 4. līdz 6. septembrim viena meitene bija nedaudz noskumusi, jo viņa nevar piedalīties tāpēc, ka 5. septembrī ir viņas kāzas. Augļi ir ļoti dažādi, tāpat, kā ļoti dažādi ir aicinājumi Baznīcā.

Ļoti interesanti ar tas, ka arī laulības dzīvē mēs varam savu aicinājumu atklāt vēl dziļāk, jo laulība ir vispārējs ceļš, tāpat, kā konsekrētā dzīve ir vispārējs ceļš. Arī aicinājums uz konkrētu klosteri ir vispārējs ceļš. Piemēram, es varu būt māsa kalpone, bet mūsu kongregācijā ir 800 māsas un katra no viņām ir citādāka. Līdz ar to, Dievs katrai no viņām dod savu īpašu aicinājumu kā izdzīvot šo konsekrēto dzīvi Māsu kalpoņu klosterī. Ir svarīgi, lai mēs atklātu savu iekšējo svaidījumu, iekšējo harizmu. Šis jautājums vienmēr ir svarīgs, īpaši jaunībā, lai cilvēks saprastu, uz ko Dievs viņu aicina.

Vai šajās rekolekcijās var ierasties arī laulātas sievietes?

Ir bijuši gadījumi, ka ierodas, tas ir iespējams. Patiesībā mēs vairāk koncentrējamies uz vecuma posmu no 20, līdz 30 gadiem, jo tas šo grupu dara homogēnu, bet vienmēr ir izņēmumi. Savukārt, ja pieteiktos daudz vecāka gada gājuma cilvēku, vai arī, ļoti jauni cilvēki, mēs varētu rīkot arī citas grupas, tieši šiem cilvēkiem.

Liels paldies par sarunu!

Aigars Brikmanis

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti