Vatikāns gatavojas Tuvo Austrumu Bīskapu Sinodei

Vatikānā sākās Tuvo Austrumu Bīskapu Sinodes speciālās asamblejas sagatavošanas komisijas rīkota divu dienu ilga tikšanās. Sasaukt sinodi Benedikts XVI ierosināja 19. septembrī, Kastelgandolfo tiekoties ar Austrumu Baznīcu patriarhiem un arhibīskapiem. Pāvesta izvēlētā tēma: «Katoļu Baznīca Tuvo Austrumu reģionā: komūnija un liecība. Daudzi ticīgie bija viena sirds un viena dvēsele (Ap.d. 4, 32)». Sinode notiks 2010. gadā no 10. līdz 24. oktobrim.
Intervijā Vatikāna laikrakstam L’Osservatore Romano Bīskapu Sinodes ģenerālsekretārs pastāstīja, ka komisijas rīkotajā darba sēdē piedalās astoņi Tuvo Austrumu Baznīcu patriarhi un bīskapi, kā arī četri Romas kūrijas kardināli un eksperti. Arhib. Nikola Eterovičs informēja, ka Tuvo Austrumu bīskapi vairākkārt bija pauduši vēlmi sasaukt sinodi. Pāvesta lēmumu ietekmēja arī viņa nesen veiktā vizīte Svētajā Zemē.

Sinodē, kas notiks Vatikānā, kopā ar Austrumu Baznīcas bīskapiem piedalīsies arī dažādu ekleziālo kopienu pārstāvji. Cerams, ka tajā uzklausītas būs arī ebreju un musulmaņu balsis. Par sinodes tematiku un norises programmu varēs iepazīties dokumentā Lineamenta, kas tiks sagatavots un publicēts līdz šī gada beigām. Savukārt darba dokumentu Instrumentum laboris plānots izdod nākamā gada Lieldienu laikā. Reģionālā sinode ir jauninājums – teica horvātu arhibīskaps. Līdz šim ir notikušas kontinentu, un divas reizes arī atsevišķu valstu, proti, Holandes un Libānas Bīskapu Sinodes.

S. Krivteža / csd, ansa

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti