Vatikānā akreditējušies jaunie ASV, Filipīnu un Holandes pilnvarotie vēstnieki pie Svētā Krēsla

2. oktobrī Benedikts XVI pieņēma jauno Amerikas Savienoto Valstu, Filipīnu un Holandes pilnvaroto vēstnieku pie Svētā Krēsla akreditācijas vēstules. ASV pilnvarotais vēstnieks pie Svētā Krēsla Migels Humberto Diazs dzimis 1963. gada 29. septembrī. Viņš ir ieguvis vēstures un filozofijas bakalaura grādu Miami universitātē. Indiānas štata Notre Dame universitātē studējis teoloģiju. Strādājis dažādās katoļu skolās un institūtos. No 2004. gada veicis teoloģijas profesora pienākumus Minnesotas Svētā Benedikta universitātē un Svētā Jāņa Garīgajā seminārā. Jaunais ASV vēstnieks pie Svētā Krēsla ir daudzu teoloģisku rakstu un grāmatu autors. Humberto Diazs ir arī Amerikas katoļu teologu apvienības loceklis. Pārvalda spāņu, franču, itāliešu, vācu un latīņu valodas.
Uzrunājot amerikāņu teologu, Benedikts XVI uzsvēra, ka viens no galvenajiem uzdevumiem ir «respektēt un aizstāvēt dzīvību no ieņemšanas brīža līdz dabiskai nāvei». Pāvests atzinīgi novērtēja prezidenta Baraka Obamas politiku dažādās jomās, īpaši viņa nesen teikto uzrunu ANO Drošības padomē par kodolieroču atbruņošanos. Norādīja uz nepieciešamību «modernās demokrātijas krīzi» pārvarēt ar «dialogā balstītiem politiskiem lēmumiem, respektējot cilvēka cieņu un apkārtējo vidi».

Jaunā Filipīnu pilnvarotā vēstniece pie Svētā Krēsla Mersedesa Arrastija Tuasona dzimusi 1930. gada 27. septembrī Lubao Pampangā. Atraitne, sešu bērnu māte. Studējusi Svētās Sholastikas kolēģijā. Vadījusi Sarkanā Krusta nodaļu. Aktīvi iesaistījusies Āzijas miera centra darbībā.

Jaunā Holandes pilnvarotā vēstniece pie Svētā Krēsla Henriete Johanna Kornēlija Marija Van Lindena-Lejtene dzimusi 1950. gada 9. oktobrī Gilze-Rijenā. Viņai ir trīs bērni. Ieguvusi Sociālo zinātņu doktora grādu Amsterdamas akadēmijā un specializējusies arābu valodā. Strādājusi diplomātiskajās misijās Kairā, Beirutā un Londonā. Līdz šim veikusi Ārlietu ministrijas Ziemeļāfrikas un Tuvo Austrumu valstu departamenta direktores pienākumus, bet pirms tam bija Holandes vēstniece Bulgārijā.

S. Krivteža / VR

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti