Benedikts XVI Brešā: “Lai Baznīca ir spoža cerības zīme trešās tūkstošgades cilvēces ceļā”

Benedikts XVI svētdien veica vienas dienas vizīti Lombardijas apgabalā, Itālijas ziemeļos. Viņš apmeklēja Brešu, Bottičino un Končezio, kur 1897. gada 26. septembrī piedzima Džovanni Battista Montini, nākamais pāvests Pāvils VI. Pēc sagaidīšanas ceremonijas Benedikts XVI devās uz Brešas piepilsētu Bottičino, lai pagodinātu priestera Arkandželo Tadini relikvijas, kura kanonizācijas svinības notika šī gada 26. aprīlī Vatikānā. Brešas pilsētas laukumā, kas nosaukts Pāvila VI vārdā, Benedikts XVI svinēja Euharistiju. Pāvests lūdzās, lai «Baznīca ir spoža cerības zīme trešās tūkstošgades cilvēces ceļā». Homīlijā viņš skaidroja evaņģēlisko līdzību par «atraitnes grasi» un «nabadzīgas un brīvas» Baznīcas noslēpumu, tādā veidā apliecinot cieņu Pāvilam VI, kurš tai veltīja visu savu dzīvi.
Apcerē pirms lūgšanas «Kunga eņģelis» pāvests pieminēja sava priekšgājēja dievbījību un mīlestību uz Dievmāti. Pirmo Svēto Misi Montini svinēja Vissvētākās Jaunavas Marijas svētnīcā, uzticot Jēzus Mātei savu dzīvi un priesterisko kalpojumu. Benedikts XVI atsauca atmiņā viņa uzrunu II Vatikāna koncila sesijas noslēgumā (1964. gada 21. novembrī), kad tika apstiprināta Konstitūcija par Baznīcu. Pāvils VI uzsvēra, ka «Lumen gentium virsotne un piepildījums ir Dievmātei veltītā nodaļa». Skaidroja, ka runa ir par plašu un teoloģiski pamatotu mariāniskās doktrīnas sintēzi. Pāvils VI pasludināja Mariju par Baznīcas Māti.

Svētdienas pēcpusdienā Brešā pāvests tikās ar vizītes organizatoriem. Džovanni Battista Montini dzimtajā pilsētā Končezio Svētais tēvs piedalījās Pāvila VI vārdā nosauktā institūta jaunās ēkas inaugurācijas svinībās. Montini – students un priesteris, bīskaps un pāvests – apzinājās kristīgās audzināšanas lomu sabiedrības un kultūras attīstībā. «Vēlos, lai mana dzīve kļūst par liecību patiesībai» – kādā vēstulē rakstīja Džovanni Battista Montini. Inaugurācijas svinību ietvarā notika Pāvila VI vārdā nosauktās starptautiskās prēmijas pasniegšanas ceremonija. Šogad to saņēma franču patristikas grāmatu sērijas «Sources Chrétiennes» jeb «Kristīgie avoti» redakcija. Pirmais šādu prēmiju saņēma teologs Hans Urs von Baltazars 1984. gadā.

Benedikts XVI apmeklēja arī sv. Antonija baznīcu Končezio pilsētā, kur Džovanni Battista Montini saņēma Kristības sakramentu. Plkst. 19.00 Svētais tēvs devās uz Brešas «Tenente Alfredo Fusco» lidostu. Svētdienas vakarā pāvests atgriezās Vatikānā. Līdz ar to noslēdzās viņa 17. apustuliskais ceļojums pa Itāliju.

S. Krivteža / vr, ansa

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti